Şampuan önerisi

Çok ağır olmasa da egzamam var. Ensede kaşıntı, saç yağlanması, kepek. Bu sorunları giderebilecek şampuan önerilerinizi bekliyorum. İyi sosyaller.
Market şampuanları kimyasal cümbüşü içerdiğinden deri sorunlarını azdırıyor. Bulabildiğin en katkısız, doğal şampuana yapış.

head & shoulders kimyasal açısından nasıldır?
Uzmanı değilim ama içeriğini ayaküstü araştırdım. 1-2 tane orta derece zararlı kimyasal var. Ayrıca Benzil Salisilat alerjen olabilir. En temizi bir cildiye doktoruna danışıp almak.

SLS (sülfat), Paraben ve Tuz içermeyen şampuanları tercih etmen daha iyi olur. Şampuanların içindeki en zararlı maddeler bunlar.

Çok ağır olmasa da egzamam var. Ensede kaşıntı, saç yağlanması, kepek. Bu sorunları giderebilecek şampuan önerilerinizi bekliyorum. İyi sosyaller.

Vichy dercos güzel şampuan kepeği giderdi hatta kafada yaraları bile yağlı saçlar için yağı halletti mi bilmiyorum ben alırken yanlış aldım tüm saç tipleri için aldım ama tavsiyem kesinlikle doktora gitmeniz olur.

Bitkisel bir kitapta okumuştum, egzama aslında bağırsak sorunundan kaynaklaniyormus. Birçok bitki tavsiyesi vardı. Kırmızı pancar da iyi geliyormuş. Daha sonra youtube da arastirmistim , yorumlarda kullanan birçok kişi faydasını görmüş. Aşırı kullanımı zararlı olabilir, siz yine de 15-20 günden fazla kullanmamaya özen gösterin, tekrarlarsa tekrar kullanırsınız. Ama kullananlar uzunca bir süre tekrarlamadigini belirtmiş.Şu youtube kanalında nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Yine kepek için de eczacı ketorol en iyi şampuan demişti. Haftada 2 defa , normal bir şampuanla duş aldıktan sonra bu ketorol ile de son kez yikarsiniz. Avucunuza bir miktar almanız yeterli . Saci çok kuru yapıyormuş,bunun için saç bakım yağı alabilirsiniz, kullanan yakınım da kepek filan kalmadı. Saç bakım yağını da kullanıyor, saçı gayet güzel oldu. Barış muslu kitabında egzamanin travmaya bağlı olacağını söylüyordu. Kısa bir alıntı yapıyorum. " Egzamalar ve tüm üstderi rahatsızlıkları genellikle ayrılmayı istememek ,özlemekle ilgiliyse de bazen tam tersi şekilde hayatında bir kişiyi istememek, ayrılmayı şiddetle istemekle ilintili olabilir. Sindirilemeyen öfke travmaları genelde sindirim sistemini vuruyor. Beyin sanki bedenin içinde sindirilememis gıda takılmış gibi algılıyor. Kayıp travmasin da en çok etkilenen bölge cilt. Burada önemli olan ,kişinin belli bir süre boyunca sevdiği o kişiye ulaşamayacağıni hissetmesi " parça parça alıntıladım. Bu yüzden stres yapmayın. Geçmiş olsun.

Bu arada şampuan önerisi yazmayı unuttum. Ketorol 1 ay kullanımdan sonra kepek kalmaz diye tahmin ediyorum. Sürekli kullanacağınız şampuan da otaci marka olabilir veya naturway marka olabilir. Otaci güçlendirici hacim verici (zayıf ince telli hacimsiz saclar) içeriği güzel duruyor . Paraben,silikon,alkol,boyar madde,sles, sls, gluten, hayvansal madde yok . Arnika özü, ginseng özü, atkuyrugu özü, provitamin B5 var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı