Samsung 2 GB DDR3 notebook RAM alınır mı?

SocialCyber

Centipat
Makaleler
18
Daha fazla  
Dell inspirion N5040 laptopumda 2 tane RAM slotu olduğunu söylediler Sosyal'e yazdığımda ama benim laptopumun içinde Windows 10 kurulu ve laptop bazen mavi ekran verip kapanıyor. Sonra da geri açıyorum, onun için bir tane daha 2 GB RAM alacağım. Eğer slot sayısı yanlış ise bana bilgi verir misiniz? Ona göre alacağım çünkü. Link de burada: Samsung M471B5773DHO-CH9 2 GB DDR3 1333 MHz Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri

@Rona yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell inspirion N5040 laptopumda 2 tane RAM slotu olduğunu söylediler Sosyal'e yazdığımda ama benim laptopumun içinde Windows 10 kurulu ve laptop bazen mavi ekran verip kapanıyor. Sonra da geri açıyorum, onun için bir tane daha 2 GB RAM alacağım. Eğer slot sayısı yanlış ise bana bilgi verir misiniz? Ona göre alacağım çünkü. Link de burada: Samsung M471B5773DHO-CH9 2 GB DDR3 1333 MHz Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri

@Rona yardım eder misiniz?
Bilgisayarında şu an kaç GB RAM var?

2 GB RAM var hocam internette 4 GB yazar ama benimki 320GB HDD'si olan o 4 olan 750 GB.
Anladım.

İşletim sisteminizde sorun olduğunu da varsayarsak ve daha önceden hard diskiniz hasar görmediyse hem performans hem uyumluluk açısından şu anki RAM'i çıkartıp, ya bir tane 8'lik ya da yeni iki tane 2 GB RAM alabilirsiniz. Böylece uyumluluk ve işletim sistemi sorunlarını düşünmenize gerek kalmaz.

İsterseniz RAM'in fotoğrafını çekip atabilirsiniz buraya ancak yenisini şu an bulabileceğimizi sanmıyorum.

Size alınabilecek iyi RAM'leri buraya atıyorum.

Anladım.

İşletim sisteminizde sorun olduğunu da var sayarsak ve daha önceden hard diskiniz hasar görmediyse hem performans hem uyumluluk açısından şu anki RAM'i çıkartıp, ya bir tane 8'lik ya da yeni iki tane 2 GB RAM alabilirsiniz. Böylece uyumluluk ve işletim sistemi sorunlarını düşünmenize gerek kalmaz.

İsterseniz RAM'in fotoğrafını çekip atabilirsiniz buraya ancak yenisini şu an bulabileceğimizi sanmıyorum.

Size alınabilecek iyi RAM'leri buraya atıyorum.

Hocam şu an bende James Donkey 240GB SSD var değiştirdim HDD'yi.

Hocam şu an bende James Donkey 240GB SSD var değiştirdim HDD'yi.
Şu anda işletim sisteminde sorun varken RAM güncellemesi yapmak biraz mantıksız kalır, sorunu gidermeyebilir çünkü.

Sorunun kaynağını bulup çözmemiz gerekiyor, sonra güncelleme yapabiliriz.

RAM'den mi, taktığınız SSD'den mi bilmemiz gerek ki SSD'nize de RAM'inize de ihtimal veriyorum, taktığınız SSD markası iyi değil ayrıca RAM'inizde hatalar olabilir.

İhtimaller çok, siz ne yapmak istiyorsunuz?

Geri
Yukarı