Samsung 250GB 860 EVO Yazma Hızı Düşük

N3bukadNezaR

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Tekstil
Merhaba arkadaşlar;
Başlıkta da belirttiğim gibi 1 ay önce alıp kullanmaya başladığım Samsung 860 Evo 250 GB SSD'mde yazma hızı düştü. 1 ay önce ilk test sonuçlarını atmıştım. Her şey iyiydi. Fakat bugün denediğimde düşmüş olarak gördüm. Sistemimde bütün driverlarım güncel. AHCI güncel. SSD firmware güncel. Windows Update güncel. 250 GB'den 78 GB'si kullanılıyor. Windows 10 kullanıyorum. Sistemim orijinal ve son güncellemeler yüklü. Sistem USB'den yüklendi. Sorun ne olabilir acaba?

İlk aldığımdaki test sonuçları: Samsung 860 Evo 250 GB Hız Testi - Technopat Sosyal

Şimdiki:
Screenshot_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı SSD'nin 500 GB'lik modelini kullanıyorum. Bir ara bende de aynı sorun olmuştu.

Arama ekranına "sürücüleri birleştir" yazın ve çıkan sonuca tıklayın. SSD eğer "Katı hâl sürücüsü" olarak tanımlanmışsa sağ taraftaki "En iyi duruma getir" seçeneğine tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra bir iki kere daha olmuştu. Sonra düzelmişti. Bir daha da tekrarlamadı.

Ayrıca sürekli hız testi yapmayın.

CrystalDiskMark SSD Test 06.png

Ekleme: AHCI ve chipset sürücünüzün güncel olduğundan emin olun.

SSD'niz DVD-ROM'da mı takılı? Yoksa masaüstü kullanıyor veyahut HDD ile yerini mi değiştirdiniz?

DVD-ROM daki SATA kablolarını çıkarıp SSD me taktım.DVD-ROM um şuan boşta.
Ben de aynı SSD'nin 500 GB'lik modelini kullanıyorum. Bir ara bende de aynı sorun olmuştu.

Arama ekranına "sürücüleri birleştir" yazın ve çıkan sonuca tıklayın. SSD eğer "Katı hâl sürücüsü" olarak tanımlanmışsa sağ taraftaki "En iyi duruma getir" seçeneğine tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra bir iki kere daha olmuştu. Sonra düzelmişti. Bir daha da tekrarlamadı.

Ayrıca sürekli hız testi yapmayın.

Eki Görüntüle 427190

Ekleme: AHCI ve chipset sürücünüzün güncel olduğundan emin olun.

Dediğini deneyeceğim.

Driverlarımın güncel olduğuna eminim.
Screenshot_1.jpg
Ve söylediğin gibi çok test yapıyorum. Bir daha yapmam. :)

Edit; Maalesef dediklerini yaptım ama sonuç aynı.

Screenshot_1.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    149,2 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı