Samsung 4K SUHD TV için Xbox One X mi Series S mi?

alyxnows

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

https://www.epey.com/televizyon/samsung-49ks8500.html

Samsung'un 4K Smart Ultra HD televizyonunu kullanıyorum ve oyun konsolları için de birçok özelliği mevcut, oyun için çok iyi bir performans gösteriyor. Halen yazılım olarak güncelleme alıyor televizyon. Bilgili forum arkadaşlarıma soru sormak istiyorum.

Maalesef bütçem Xbox Series X'e yetmiyor ve ileriki zaman dilimi içinde para biriktirip alacağım gibi gözükmüyor. 4K takıntım var, grafik ve oynanış olarak en iyisini tercih etmek istiyorum. Xbox One X ve Series S arasında çok arada kaldım. Temiz ve garantili bir cihaz bulabilirim bu devirde alıp 4K oyunlarımı oynayabilirim zamanında en iyi konsoldu. Bir yandan da 2K 120FPS seçeneği olup, yeni nesil ve RTX desteği olması da cazip kılıyor. Sizin bu konuda tavsiyeleriniz var mıdır?

Ek olarak 2500TL civarında One X alınabiliyor. (temiz + garantili)
Xbox Series S ise 4000TL civarı...

4K ve grafik takıntınız varsa Series S almak saçma olur fakat One X'te alınır diyemeyeceğim, eski nesil artık ve oyunlar 30FPS. İlerleyen senelerde de yavaş yavaş oyunlar One ailesi konsollara çıkmamaya başlayacak, hatta geçtiğimiz aylarda çıkan The Medium oyunu One ailesi konsollara çıkmadı. Eski oyunları oynamadıysanız ve 30FPS oynamak ile bi' sorununuz yoksa alabilirsiniz tabii ama yeni nesil varken eski nesil bi konsol alınmasını tavsiye etmiyorum.

Sakın eski nesil almayın yeni nesil varken. Oyunlar yavaş yavaş desteklerini çekiyor, bakınız mesela RE:Village oyununda standart PS4 ve Xbox One cihazlar 900P olacağı belirtilmiş yanlışım yoksa 1080P bile veremiyorlar artık.

Merhabalar,

https://www.epey.com/televizyon/samsung-49ks8500.html

Samsung'un 4K Smart Ultra HD televizyonunu kullanıyorum ve oyun konsolları için de birçok özelliği mevcut, oyun için çok iyi bir performans gösteriyor. Halen yazılım olarak güncelleme alıyor televizyon. Bilgili forum arkadaşlarıma soru sormak istiyorum.

Maalesef bütçem Xbox Series X'e yetmiyor ve ileriki zaman dilimi içinde para biriktirip alacağım gibi gözükmüyor. 4K takıntım var, grafik ve oynanış olarak en iyisini tercih etmek istiyorum. Xbox One X ve Series S arasında çok arada kaldım. Temiz ve garantili bir cihaz bulabilirim bu devirde alıp 4K oyunlarımı oynayabilirim zamanında en iyi konsoldu. Bir yandan da 2K 120FPS seçeneği olup, yeni nesil ve RTX desteği olması da cazip kılıyor. Sizin bu konuda tavsiyeleriniz var mıdır?

Ek olarak 2500TL civarında One X alınabiliyor. (temiz + garantili)
Xbox Series S ise 4000TL civarı...
Eski nesil bir konsolu 4K TV'de rahatlıkla kullanamazsınız. Series S ve One X'in gücü güncel AAA oyunları 4K 60FPS olarak oynatmaya yetmiyor zaten One X oynatsa bile eski nesil bir konsol. 4K için iki konsoluda önermem XSX almak için bütçe arttırın ve indirim kovalayın. Bu iki konsoldan birini alırsanız istediğiniz deneyimi tam olarak elde edemezsiniz ve çok pişman olursunuz.

Geri
Yukarı