Samsung 750 EVO'dan 850 EVO'ya Geçmek Mantıklı mı?

Makaleler
8
Yer
KAHRAMANMARAŞ
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Herkese merhaba. 2 ay kadar önce Samsung 750 EVO aldım. Hız olarak gayet yeterli ama SSD'nin ömrü biraz kısa geldi bana. Samsung'un iddiasına göre 35TB yazma ömrü var. Sürekli dosya aktarma yapmıyorum ama yaptığım zaman çok büyük dosyalar aktarıyorum. Bu yüzden yeni SSD alma ihtiyacı hissettim. 850 EVO iki kat daha uzun ömürlüymüş. Şimdi soruyorum. 750 EVO'dan 850 EVO'ya geçmek mantıklı mı?

Bana kalırsa 2 aylık bir SSD'yi değiştirmek mantıksız. Eğer yaptığınız işlerden dolayı fazla ihtiyaç duyuyorsanız elinizdekini satıp alabilirsiniz ama.

Son düzenleme:
Şimdilik değiştirme kararım var. Ama 750 EVO 240 GB'a gözümü diktim. Aynı ömre sahip. Ama yinede almışken daha iyisi almak istiyorum. 850 EVO 250 GB olan modele bakmaya başladım.

750'nin ömrü 5 sene, 850'nin ömrü 10 sene. Bende 750 evo alacaktım ama kalmamış 850 evo aldım. Vallahi keşke almasaydım diyorum fazladan para verdim.

Bence hiç değiştirme zaten 5 sene içinde daha yüksek kapasitede bir SSD alırsın.

750'nin ömrü 5 sene, 850'nin ömrü 10 sene. Bende 750 evo alacaktım ama kalmamış 850 evo aldım. Vallahi keşke almasaydım diyorum fazladan para verdim.

Bence hiç değiştirme zaten 5 sene içinde daha yüksek kapasitede bir SSD alırsın.
5 yıl değilde 2 yıl gidecektir. Ama kapasite yükseltmek daha mantıklı gibi geldi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı