850 EVO'dan WD Blue'ya geçmek

Bütçe
750

Yuspedile

Kilopat
Makaleler
2
SSD veya HDD modeli
Samsung 850 EVO 250 GB
Anakart
Toronto 5C1
İyi sosyaller arkadaşlar.

Yaklaşık 5-6 yıldır Samsung 850 EVO kullanıyorum. Alan yetmezliğinden dolayı 500 GB'lık bir SSD almayı düşünüyorum. Eski konulara baktım fakat aklıma yatan bir ürün olmadı. En son WD Blue'da karar kıldım.

WD'nin çip üreticisi SanDisk olarak görünüyor. SanDisk markasından pek haz etmiyorum, bana uzun vadede sorun çıkarır mı? Kullananlar memnun mu? Veya 750 TL'yi geçmeyecek şekilde dram özellikli varsa farklı bir SATA SSD öneriniz açığım.

Gayet kaliteli bir markadır bu. Alınır ama ben olsam Kingston ve Samsung'tan şaşmam.

O sırada kingston A400💀💀
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Paul Walkers hocam normalde ben de Samsung'tan şaşmam fakat bütçem kısıtlı maalesef. Kingston ile biraz sorun yaşadığım için ona da mesafeliyim yoksa KC600 modeli güzel görünüyor. İkisi arasında gidip gidip geliyorum.

WD Green. Eylül 2020'den beri kullanıyorum. WD markasında şu ana kadar problem yaşamadım.
1677856988452.png1677857050204.png

@ismetcelal33 WD'ye gözüm kapalı güvenirim hocam bütün Harddisklerim WD markadır hatta. Bir gün tık demişlikleri yok. Ama bu SanDisk'in bir yerlerden fırlaması hoşuma gitmedi. Keşke Micron ile falan anlaşsalarmış. Şu anlık gözüm KC600 modeline kaydı. @hakan yaeger hocanın hazırlamış olduğu listeden gördüm, 860 ile kafa kafaya demiş. WD'ye göre 50 TL daha pahalı ama düzgün bir şeye benziyor gibi.

@ismetcelal33 WD'ye gözüm kapalı güvenirim hocam bütün hard disklerim WD markadır hatta. Bir gün tık demişlikleri yok. Ama bu SanDisk'in bir yerlerden fırlaması hoşuma gitmedi. Keşke Micron ile falan anlaşsalarmış. Şu anlık gözüm KC600 modeline kaydı. @hakan yaeger hocanın hazırlamış olduğu listeden gördüm, 860 ile kafa kafaya demiş. WD'ye göre 50 TL daha pahalı ama düzgün bir şeye benziyor gibi.

KC600 de güzel bir SSD, WD Blue ile SanDisk Ultra 3D aynı, Ultra 3D modeli de SanDisk'in nadir yaptığı güzel bir SSD. Plus modeli ile karıştırılmamalı. Tercih sizin, KC600 de tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı