Samsung 850 EVO 250 GB SSD İncelemesi ve Performans Testleri

Ben geçen 7200Rpm sabit disk ile GTA V oynamaya kalkıştım, GTA V açmaya bastım evden çıktım gittim elektriği suyu yatırdım geldim hâla açılmamış SSD şart, hayırlı olsun.

@SypeR Memnuniyet duyarım. Senin incelemeni konuyu açmadan önce gördüm, önceden görseydim kesin alırdım. Başkası 850 EVO incelemesi açmış mı diye bakıyordum.
@50050 Teşekkür ederim. GTA 5'te çok sorun oluyor gerçekten. SSD ile çözülebiliyor ancak. Geç açılmanın dışında HDD yüzünden droplar, hızlı gidince nesnelerin geç yüklenmesi gibi sorunlar da meydana geliyordu.

Bende 840 evo var nedense bende GTA 5 yüklemesi uzun sürüyor. Benchmark sonucu böyle.

@Furkan Karakollu Gördüğünüz gibi benim testlerimde de neredeyse hepsinde farklı sonuçlar çıktı. Bu yüzden çok fazla takılmamak gerek bu testlere. Ayrıca ikisinin kontrolcüsü farklı. Bir de 850 EVO'da 3D V-NAND yonga kullanılmasının da etkisi olabilir diye düşünüyorum.

AS SSD testini eklememişim. Buyurun.

Benim 850 Evo' da o civarlarda okuma ve yazma. Fakat Windows çok geç açılıp kapanıyor kaç formattım. Windows 10 sistem. 64 bit. Uefi.

Güle güle kullanın. Tek can sıkıcı kısmı 250 GB alandan 18 GB kırpılması Ben de crucial mx200 250 GB SSD'mi ilk kurduğumda 232 küsür GB kullanılabilir alan görünce şaşırmıştım.

Bu her diskte olan doğal bir şey maalesef. Disk üreticileri 1 GB'ı 1000 MB alıyor, Windows ise 1024 MB. Bu yüzden diskler daha az gözüküyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…