Samsung 850 EVO 250GB SSD performans düşüklüğü

Rapid mod fiziksel bellekleri tampon bellek olarak kullanır. Okuma yazma hızlarını ciddi şekilde etkiler fakat fiziksel belleklere veri yazılacağı için herhangi bir güç kesintisinde verileriniz buhar olacaktır. Ayrıca işletim sisteminizin çökme ihtimali de var. Kesintisiz güç kaynağınız varsa rapid mod biçilmiş kaftandır. Kısacası bu durum normal.
Format atmadan önce laptopun arkasını atmamı ister misiniz?

Hayır gerek yok.
dfdf.PNG

Efendim hala aynı, kafayı yemek üzereyim.

Lütfen eski SATA III harddiskini takıp benchmark testi yapar mısın ben güney köprüsünden şüpheliyim. Zaten AIDA64'e info feedback yapmamış. BIOS güncellemesi bu problemi çözebilir.

Lütfen eski SATA III harddiskini takıp benchmark testi yapar mısın ben güney köprüsünden şüpheliyim. Zaten AIDA64'e info feedback yapmamış. BIOS güncellemesi bu problemi çözebilir.
Harddiski takıp hemen yapıyorum hocam.

ghgg.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

SATA III harddiskini taktığın zaman 5400 RPM diske göre ideal SATA III okuma yazma değerlerini elde ediyorken 850 EVO'da böyle bir sıkıntı yaşaman gerçekten açıklanamaz bir durum olmuş. HD Tune PRO yazılımını kurun ve SSD'yi seçerek health kısmını paylaşın. SSD'yi başka bir sistemde deneme şansınız varsa mutlaka deneyin.

Cihazın SATA III desteği var. Fakat SSD takılınca SATA III performansından tam yararlanılamıyor. Bunu sabit disk takılıyken benchmark sonuçlarından görebilirsiniz.
Sony Vaio S laptop modellerinde de aynı sorun görülmüş çözüm olarak dvd okuyucu biostan iptal etmişler, benim bios ta öyle bir seçenek yok dvd okuyucuyu çıkartıp deniyimmi peki

Çıkarıp deneyebilirsin. DVD sürücüsü SATA kontrolcüsünü sürekli meşgul ediyor olabilir. Aynı şekilde wifi kartını çıkarıp da deneyebilirsin. Her ikisi de çıkık şekilde dene.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı