Samsung 850 EVO hız sorunu

highero

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar herkese. Bugun Samsung Evo 850 aldım ve 0'dan format attım. Laptopumda SSD dışında HDD takılı değil.
Bilgisayarımın tüm güncellemelerini manuel olarak yaptım ve extradan driver booster programıyla güncelledim. Onun dışında bir kaç driver programıylada kontrol ettim.
Şu an tüm driverlerim son sürümde gözüküyor.
Samsung Magican programında ise AHCI mode aktif Rapid mode aktif performance optimizasyonuda en üst seviyede.

Öncelikle aldığım değerleri sizinle paylaşıyım.
0EkZLZ.jpg

Forumdaki başlıkların çoğunu okudum ve malesef çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Bilgisayarımın modeli bu :

HP Notebook - 15-ay102nt (ENERGY STAR) Product Specifications | HP® Customer Support

Intel Rapid programını ve sürücüsünü yükledim ve 2. dahili alanı boş olarak gösteriyor.

1Jko71.png

Anakartta SSD'yi takmam için tek bir alan var. İnternette okuduklarıma göre diğer alana takarsam daha iyi sonuç alacağım doğrultusnda fakat dediğim gibi başka SSD girişi olan yer yok.
Bu da anakartımın resmi :

RnVvGG.jpg

Ayrıca BIOS'da AHCI mod falan hiçbir şey göremedim otomatik aktif olarak gözüküyor Samsung Magician programında.

Sorun girişlerde mi yoksa eksik driver mi var malesef çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rapid modu açtığınız için şuan okuma/yazma ve IOPS değerleriniz olması gerektiği gibi. Rapid modu kapatarak testi gerçekleştirip ekran görüntüsünü paylaşın.

Tüm değerleriniz olması gerektiği gibi. Ek olarak bir işlem yapmanıza gerek yok. Sadece Driver Booster gibi otomatik sürücü güncelleme yazılımları kullanmayın. Cihazınızda önemli işler yapıyorsanız Rapid modu kapatın.

Tüm değerleriniz olması gerektiği gibi. Ek olarak bir işlem yapmanıza gerek yok. Sadece Driver Booster gibi otomatik sürücü güncelleme yazılımları kullanmayın. Cihazınızda önemli işler yapıyorsanız Rapid modu kapatın.

200+ üstü bir hız bekliyordum düşük geldi açıkcası. böyle olmasının sebebi nedir peki ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı