Samsung 850 EVO SSD Hız Sorunu

Scream_00

Kilopat
Daha fazla  
Benchmark'taki sonuçlara dosya kopyalarken ulaşamıyorum. Benchmark'ta 500 MB okuma - 500 MB yazma çıkıyor. Ama gerçek hayat testine geldiğimizde 99,3 MB'ta kalıyor.

Bu SSD neden 500 MB'ta kopyalama yapmıyor?

adsadsdas.JPG

SATA kablosu:

Dark SATA III 50cm HDD/Optik Kilitli Data Bağlantı Kablosu Fiyatı

BIOS, SSD Firmware ve Windows 10 Güncel.
SSD: Samsung 850 EVO
SSD'yi SATA 3 6 GB/s portuna taktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Dikkat ettiyseniz kopyalama hızı yüksek başlıyor ve daha sonra düşüyor bunun sebebi SSD'lerin büyük dosya kopyalama ve yazma işlemlerinde bir süre sonra yavaşlaması aslında bu gayet normal. Yaptığınız Benchmark testleri genelde 1-2Gb dosya aktarımına göre ölçülür ve ona göre sonuç alırsınız. Problemin sizden kaynaklandığını sanmıyorum.

İyi günler dilerim.

Arkadaşın ekran görüntüsünde tek bir dosya kopyalanıyor olarak gözüküyor dikkat etmemiş olabilirsiniz.
Yeni klasörün içerisinde klasör vardır. Yüksek hızdan düşüş var. Transfer ekranında ana klasör ismi gözükür. Ad yazan yerde alt klasörlerin ismi gözükür. Konu sahibi kırmızı bir çizgi çekmiş.

Yeni klasörün içerisinde klasör vardır. Yüksek hızdan düşüş var. Transfer ekranında ana klasör ismi gözükür. Ad yazan yerde alt klasörlerin ismi gözükür. Konu sahibi kırmızı bir çizgi çekmiş.
Dosya sayısına bağlı olduğunu yine de sanmıyorum çünkü farklı boyutlarda birçok dosya içeren bir kopyalama işleminde hız daha fazla dalgalanır bu arkadaşta direk sabitlenip kalmış.

Ne kadar çok klasör varsa transfer hızı o kadar yavaşlar.
24,4 GB'lık bir İSO dosyasını kopyalıyorum.
Kopyalama yaptığınız disk SSD'den yavaş ise o diskin hız limitine takılırsınız. Sadece SSD'nin hızlı olması yetmez, veri aktarılan diskin de en az SSD kadar hızlı olması gerekir.
SSD'nin içerisinde ki başka bir klasöre kopyalama yapıyorum.

24,4 GB'lık bir İSO dosyasını kopyalıyorum.
SSD'nin içerisinde ki başka bir klasöre kopyalama yapıyorum.
SSD bir yandan okuma yapıyor bir yandanda aynı dizine yazma yapıyor. Bu hız gayet normal.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı