Samsung 860 EVO 1 TB Magician değerleri normal mi?

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Sorum yukarıda. Daha önce aynı konu diye ceza vermiştiniz. Hayır konu aynı değil. Bir önceki 500GB iken bu 1TB ve değerleri farklı. Lütfen biraz anlayış gösterin.
Soruya geçelim. Kendime artık oyunları SSD'ye daha rahat kurabilmek için indirimden 500TL'ye 860 EVO 1TB aldım. Ve okuma-yazma testi yaptığımda da sonuçlar bu şekilde çıktı. IOPS değerleri biraz düşük sanırsam ama okuma-yazma için vaat edilen değerleri alıyorum gibi duruyor. Sizce nasıl?

ssd değerleri.png

Ve unutmadan. Değerli mesajlarınız için hepinize şimdiden teşekkürler. Açılış sürem de 11-12 saniye gibi. Açılış sürem hakkında bir yorumunuz varsa onu da belirtirseniz çok memnun olurum.

Sonuçlar gayet iyi hocam. Dert edecek bir şey yok. 11 Saniye ise güzel bir açılış süresi. Zaten çoğu BIOS ve Windows'un oturum açma ekranın da geçiyor açılışın. Benim laptop 860 EVO ile 20 saniyede açılıyor. Sebebi ise laptopu üreten Samsung'un BIOS süresini çok uzun ayarlaması. Yoksa Windows hemen açılıyor.

Ve unutmadan. Değerli mesajlarınız için hepinize şimdiden teşekkürler. Açılış sürem de 11-12 saniye gibi. Açılış sürem hakkında bir yorumunuz varsa onu da belirtirseniz çok memnun olurum.

Açılış süreniz bana uzun gibi geldi, eski bir SSD ile 3,4 saniye açılış sürem var.

Açılış süreniz bana uzun gibi geldi, eski bir SSD ile 3,4 saniye açılış sürem var.
Her bilgisayarın açılış süresi farklı olabiliyor. BIOS ekranı ile alakalı aslında. O BIOS ekranından ötürü geç açılabiliyor bazı cihazlar. Bazı cihazlarda BIOS şıp diye akıp giderken bazılarında bekletiyor.

Geri
Yukarı