Samsung 860 Evo 250 GB SSD Benchmark Değerleri Normal mi?

cnbbr

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Toshiba Satellite L755; i3 m380, GTX 525, 4 GB RAM

Merhaba arkadaşlar laptobuma Samsung 860 Evo 250 GB SSD aldım. 280 TL fiyatı yakalamışken kaçırmayım dedim, bilgisayar eski olduğu için SATA 2 destekliyor ve UEFI format GPT disk bölümünden format atamadım.

Rufus'tan GPT düzenli USB hazirlamama rağmen boot etmedi USB MBR hazırlıyınca atabildim ve SSD şu an MBR düzende Win 10 Pro kurdum aldığım değerler aşağıda sizce normal mi daha tam performans aldığımı düşünmüyorum işlemci ve raminde etkisi var SSD'ye yetişemiyorlar herhalde SSD için yapılmasi gereken şeyleri de yaptım fikir ve düşüncelerinizi almak istiyorum.

BIOS'la ilgili çok baktım Chipset Intel H44 yani sata 3 desteklemiyor guncellemeyle falan gelecek de bir şey değil. SSD zamanla mı kendini toplar kullanan fikri olan varsa sevinirim.
20190125_203908.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sata 3 olmadığı için bu değerler normal. Fakat bu test neticelerine pek takılmamak lâzım. Normal bir kullanıcı için SSD nin farkı bilgisayarın açılış ve kapanış hızı, dosya aktarımı, yada proğram kurarken farkedilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı