Samsung 860 EVO 500 GB düşük hız

Mert1337

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bundan birkaç gün önce bilgisayarım açılırken mavi ekran verdi onun ile ilgili ayrı bir konu açmıştım. Samsung Magician yazılımını kaldırın HD Tune yazılımı ile error scan test yapın denmişti quick scan kapalı olacak şekilde yaptım.

Tüm disklerime yeşil çıktı yani diskte sorun göremedim her neyse bugün müzik dinlerken ses arttırırken ya da azaltırken sol üstte ses seviyesi gelir biliyorsunuzdur o gelmedi sonra bilgisayarı yeniden başlatayım dedim.

Windows logosuna basıyorum oda takılı kaldı açılmadı sonra bir an geldi gitti bir şeyler oldu yeniden başlattım. Şimdi Samsung Magician ile benchmark all yaptım read 561 MB write 384 çıktı yazma hızı, düşük yani. Sizce SSD garantiye vermeli miyim? Yoksa başka çözüm yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
TurboWrite önbelleği dolmuştur büyük ihtimalle. 350-400 MB/s gibi yazma hızlarına düşerse TurboWrite önbelleği dolduğu için düşmüştür. SLC önbelleği oluyor kendisi aslında. SLC önbelleği TLC bellekleri SLC gibi çalıştıran bir teknoloji. Bu sayede hızlar 500 MB/s'nin üzerine çıkıyor. Bu önbellek eğer fazla yazma işlemi yaparsanız doluyor ve hız düşmesi yaşanıyor. 860 EVO'nun SLC önbelleği devasa olmadığı için sürekli yazma yapan biriyseniz düşüyor böyle.

Mavi ekranın minidump dosyalarından sorun anlaşılırdı.
sfc /scannow denemediyseniz komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp bunu yazın.
Bir daha benchmark deneyin. Arkada program vs. açık olmasın.

Firmware güncellemesini yaptınız mı?

Hayır.
Mavi ekranın minidump dosyalarından sorun anlaşılırdı.
sfc /scannow denemediyseniz komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp bunu yazın.
Bir daha benchmark deneyin. Arkada program vs. açık olmasın.
Bi arkadaş bana yardım ediyordu sonra cevap yazmadı o konu bu:Windows 10 page fault in nonpaged area mavi ekran hatası 25 şubatta yazdığım mesaj olcak
Firmware update yok gibi gözüküyor?
1616086924816.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı