Samsung 860 Evo 500 GB hız düşüklüğü

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Testler güzel ancak gerçek dünya testinde hızlar tatmin edici gelmedi. Yine harddiskten SSD'ye veya SSD harddisk bir şey kopyalerken stabil 200-300 MB arası yazmıyor bunun sebebi ne olabilir?

Küçük dosyaların hıza etksisi var mı? Samsung gibi kaliteli ssd'lerde bu yok diye biliyordum.

ssd.png

ssd2.png

ssd3.png

Son düzenleme:
HDD'nin hızları düşük olduğu için SSD ne kadar hızlı da olsa tatminkar hızlar göremezsiniz, SSD'den SSD'ye aktarım yapın bir de bakalım, hız normal.

HDD'ye kopyalıyorsanız veya HDD'den SSD'ye kopyalıyorsanız, kısacası işin içinde HDD varsa kullandığınız HDD'nin en yüksek hızıyla atmak zorunda.
Nasıl yani bu biraz garibime gitti :D
HDD'nin hızları düşük olduğu için SSD ne kadar hızlı da olsa tatminkar hızlar göremezsiniz, SSD'den SSD'ye aktarım yapın bir de bakalım, hız normal.
O muhabbeti biliyorum ancak bana biraz saçma geliyor bu durum. Herhangi bir sürücüden ssd dosya atarken bu durumda yazma işlemi ssd gördüğüne göre neden performansta düşüş sağlıyor onun mantığını anlamıyorum bana biraz teknik bir yazı lazım.

Ancak genel anlamda bir kaç tane sata ssd kullanan biri olarak şuan samsung ciddi anlamda hızını hissedebiliyorum.

Geri
Yukarı