Samsung 860 Evo 500GB SSD vs. 256 GB PRO SSD

One Above All

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım için SSD yükseltmesi yapacağım ancak EVO ve PRO arasında gidip geliyorum. İkisinin arasındaki fark nedir? Ve 500GB EVO SSD fiyatı, 256 GB PRO SSD fiyatına denk geliyor, hangisi alsam daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarım için SSD yükseltmesi yapacağım ancak EVO ve PRO arasında gidip geliyorum. İkisinin arasındaki fark nedir? Ve 500GB EVO SSD fiyatı, 256 GB PRO SSD fiyatına denk geliyor, hangisi alsam daha mantıklı olur?

128GB Samsung 840 PRO kullanmıştım. PRO'nun yazım ömrü daha yüksek oluyor EVO'ya göre ama EVO sürümü de eğer normal bir kullanıcıysan uzun müddet kullanırsın. Eğer yanlış hatırlamıyorsam 10 senelik ömrü var EVO'nun.

Ben şu anda 250GB Samsung 850 EVO kullanıyorum. Bu iki seçenek arasında ben olsam 500GB'lığı tercih ederdim. Ne kadar fazla kapasite o kadar iyi olur.

Son düzenleme:
Ölene kadar çalışsın torunlarım da kullansın istiyorsan Pro al ama bence normal kullanım için Pro gereksiz.
Teknoloji sürekli gelişiyor. SSD fiyatları düşüyor kaliteleri artıyor. Birkaç yıl sonra Terabyte'lık SSD'lerin fiyatları çok daha düşünce artık onlara geçmek isteyeceksin ve bu aldığın 256 GB'lık SSD'yi 5 yıl - 10 yıl kullanmak istesen de gereği kalmayacak. Bunlar tamamen benim düşüncem ve tahminlerim, kısaca yazma ömrünü çok da kafaya takmaya gerek yok 2019 yılında bence. Günde 100 GB veri işlesen de yıllarca bir sorun olacağını sanmam Evo ile.

128GB Samsung 840 PRO kullanmıştım. PRO'nun yazım ömrü daha yüksek oluyor EVO'ya göre ama EVO sürümü de eğer normal bir kullanıcıysan uzun müddet kullanırsın. Eğer yanlış hatırlamıyorsam 10 senelik ömrü var EVO'nun.

Ben şu anda 250GB Samsung 850 EVO kullanıyorum. Bu iki seçenek arasında ben olsam 500GB'lığı tercih ederdim. Ne kadar fazla kapasite o kadar iyi olur.
128gb 840 pro nun yazım ömrü 200tb imiş
500gb 860 evonun 300tb

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı