Samsung 860 Evo Benchmark Farklılıkları

GameOv3R

Kilopat
Daha fazla  
Samsung 860 Evo Sata SSD aldım. Bugün Samsung'un kendi programıyla benchmark yaptığımda 560MB okuma, 318MB yazma çıkıyor yazma değeri neden öyle? Random(IOPS) değerleri ise 81.787 okuma, 75.927 yazma olarak çıktı acaba bu değerler sistemin diğer bileşenlerine göre de farklılık gösteriyor mudur RAPID Mode kapalı şekilde testi gerçekleştirdim.

Bilgisayarım:
MSI B250M Bazooka Anakart
Corsair Vengeance 2400 MHz CL14 8 GB RAM
Intel Pentium G4560 İşlemci
Gigabyte GTX 1050 Ti
600W PSU
250 GB Samsung 860 Evo SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa bir Samsung SSD'de hız şikayeti görüyorum, takip.
Hızından şikayet etmiyorum hdd ile çile çekmişim memnunum aldığıma ama verilen değerler doğrumu onu diyorum benim işlemci pentium ondanmı öyle yazma hızı biraz normalin altında ?
Ssd den bayağ bayağ memnunum hemde ben hdd varken sürekli disk %100 de görünürdü şimdi ya %0 %1 felan bişey kopyalarken de %40 %60 falan oluyor yani pc cidden özgürlük varmış dedi

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızından şikayet etmiyorum hdd ile çile çekmişim memnunum aldığıma ama verilen değerler doğrumu onu diyorum benim işlemci pentium ondanmı öyle yazma hızı biraz normalin altında ?
Ssd den bayağ bayağ memnunum hemde ben hdd varken sürekli disk %100 de görünürdü şimdi ya %0 %1 felan bişey kopyalarken de %40 %60 falan oluyor yani pc cidden özgürlük varmış dedi
Hız şikayeti derken normalden düşük değer almanı kast ettim. 850 PRO 512 GB böyle bende.

Dosya Ekleri

• SDD.PNG
    SDD.PNG
    34,9 KB · Görüntüleme: 88
MSI anakartın sayfasından donanım aygıtlarında yüklenmemiş gözüken ne kadar donanım varsa yükle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı