Samsung 860 EVO düşük hız değerleri

Mika

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce Samsung 860 Evo aldım, ilk yaptığım testler tatmin ediciydi şimdi ise değerler ilk yaptığım teste göre çok düşük (özellikle IOPS değerleri). SATA AHCI Controller ve chipset sürücüleri güncel. Aygıt yöneticisinden tek tek hepsini güncelledim. Sizce bu sorun neden olabilir?

İlk test
SamsungMagician_2018-09-13_14-13-23.png

Az önce yaptığım test

SamsungMagician_2018-09-16_17-46-30.png

Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

AS SSD ile yaptım o sonuçlar da şöyle:

Eki Görüntüle 331818

IOPS Değerleri:

Eki Görüntüle 331820

Acaba Samsung Magician programında mı sıkıntı var ben ne olur ne olmaz diye Programı kaldırıp bir daha kurdum.
Geçenlerde böyle bir konu daha açılmıştı yine Samsung SSD vardı. Bir arkadaşımız Trım aktif mi diye sormuştu. Sizde kontrol edin bakalım Trim aktif mi diye. Yani Trim ile ne alakası var bilmiyorum ama bir bakın derim.

Geçenlerde böyle bir konu daha açılmıştı yine Samsung SSD vardı. Bir arkadaşımız Trım aktif mi diye sormuştu. Sizde kontrol edin bakalım Trim aktif mi diye. Yani Trim ile ne alakası var bilmiyorum ama bir bakın derim.
Sanırım aktif;
HDTunePro_2018-09-16_23-57-54.png

Aygıt yöneticisinden şunu buldum acaba bununla bir alakası olabilir mi?

mmc_2018-09-17_14-44-19.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı