Samsung 860 EVO SSD Rapid Mod Sonrasi Takilma

baybarsyontar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Samsung Magician uzerinden Rapid modu etkinlestirdikten sonrasinda oyun oynarken ya da masaustunde herhangi bir şey yaparken bilgisayarim takilmaya basladi. Rapid modu devre disi birakmam ise bu sorunu cozmedi, baska herhangi bir cozme sorunu var mi acaba bu takilmalari? SSD'min sagligini ogrenebilecegim herhangi bir uygulama var mi? Herhangi bir hata var ise onu cozmek için kullanabilecegim bir uygulama var mi?

SSD sağlığınızı zaten Samsung Magician üzerinden takip edebiliyorsunuz.

1612124342037.png

Gelelim sorununuza, kullandığınız işletim sistemi Resmi Microsoft imajını kullanan bir dağıtım mı?

SSD sağlığınızı zaten Samsung Magician üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Eki Görüntüle 860740

Gelelim sorununuza, kullandığınız işletim sistemi Resmi Microsoft imajını kullanan bir dağıtım mı?
Microsoft'un sitesi uzerinden indirdigim ISO'yu OEM key ile aktive ettim. Samsung Magician uzerinde SSD'min sagligi iyi olarak gozukuyor.

Birçok insan Samsung'u öve öve tepeye çıkarıyor ama.
Bir Samsung SSD aldım.
Bin pişman oldum.
Samsung servis diskin sağlam olduğunu iddia edip ürünü geri yolluyor.
3-4 bilgisayarda denedim çalışmıyor.
Samsung'la olan problemi zor çözdük 3 ay sürdü.

Microsoft'un sitesi uzerinden indirdigim ISO'yu OEM key ile aktive ettim. Samsung Magician uzerinde SSD'min sagligi iyi olarak gozukuyor.
Samsung Magician yazılımını tamamen kaldırıp, cihazı yeniden başlatır mısınız? Bakalım takılma sorunları devam edecek mi? Ayrıca takılmalar devam ederse sistem kaynaklarının kullanımını takip eder misiniz? İşlemci kullanımı, frekansı vs gibi.
Birçok insan Samsung'u öve öve tepeye çıkarıyor ama.
Bir Samsung SSD aldım.
Bin pişman oldum.
Samsung servis diskin sağlam olduğunu iddia edip ürünü geri yolluyor.
3-4 bilgisayarda denedim çalışmıyor.
Samsung'la olan problemi zor çözdük 3 ay sürdü.
Konumuz ile alakası?

Samsung Magician yazılımını tamamen kaldırıp, cihazı yeniden başlatır mısınız? Bakalım takılma sorunları devam edecek mi?
Onu yaptim yeniden baslatma sonrasi devam etti su an tekrardan Samsung Magician'i indirip uzerinde bulunan Diagnostic Scan'i yapiyorum. Bittigi zaman RAPID modu tekrar aktive edip, yeniden baslatma sonrasi tekrardan kapatip uygulamayi kaldirmayi dusunuyorum. Aklima baska bir care gelmiyor su an icin.
Onu yaptim yeniden baslatma sonrasi devam etti su an tekrardan Samsung Magician'i indirip uzerinde bulunan Diagnostic Scan'i yapiyorum. Bittigi zaman RAPID modu tekrar aktive edip, yeniden baslatma sonrasi tekrardan kapatip uygulamayi kaldirmayi dusunuyorum. Aklima baska bir care gelmiyor su an icin.
Su an dikkatimi cekti ne RAPID modda ne de AHCI acik SSD'mde.

Su an dikkatimi cekti ne RAPID modda ne de AHCI acik SSD'mde.
1612126021544.png

Samsung Magician uzerinden yaptigim tarama ile SSD uzerinde bir sorun gozukmuyor.

Son düzenleme:
BIOS'u kontrol eder misiniz?
Su an geri RAPID modu aktive ettim herhangi bir degisiklik olacak mi diye masaustunde sorunsuz bir sekilde calisiyor. Her sey daha hizli tepki veriyor, anladigim kadari ile 16GB bellek RAPID mod icin yeterli degil yuksek bellek isteyen oyunlarda. Cunku COD:Warzone oynarken cokca kez bilgisayarim dondu ve ne dondugunu anlayamadan vurulmus bir sekilde buldum kendimi.

RAPID Mode bellek miktarına göre ölçekliyor kendisini. Kendim 16GB RAM ile birlikte 840 Evo 120GB SSD diskim ile birlikte kullanmaktayım. Şimdiye kadar RAPID modu kaynaklı hiçbir takılma veya sorun yaşamadım. Ki bu diski FX8350 sistemimde de kullandım 6600K sistemimde de kullanmaktayım.

Hatta 6600K sistemimde kullandığım anakartın HDD'ler için önbellek ayırma özelliği de mevcut. 2GB'da o önbellek ayırıyor, buna rağmen GTA 5 veya benzeri diğer AAA oyunlar dahil RAM kaynaklı bir sorun yaşamadım.

Rapid mode bellek miktarına göre ölçekliyor kendisini. Kendim 16 GB RAM ile birlikte 840 EVO 120GB SSD diskim ile birlikte kullanmaktayım. Şimdiye kadar Rapid modu kaynaklı hiçbir takılma veya sorun yaşamadım. Ki bu diski FX8350 sistemimde de kullandım 6600k sistemimde de kullanmaktayım.

Hatta 6600k sistemimde kullandığım anakartın HDD'ler için önbellek ayırma özelliği de mevcut. 2 GB'da o önbellek ayırıyor, buna rağmen GTA 5 veya benzeri diğer AAA oyunlar dahil RAM kaynaklı bir sorun yaşamadım.

Rapid mod kaynakli bir sorun yok ayrica Magician harici programlara da pek guven olmaz. SSD'nin kendi programi gayet iyi calisiyor.
Ben haric iki kiside daha var Samsung SSD bahsedilen olaylar bizde olmadi.
Butun SSD'leri ayni kefeye koyan bir arkadas vardi o geldi aklima.
Halbuki benim gozumun onunde internet testleri ve baskasinin deneyimleri degil 3 farkli cihazda kendi tecrubem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı