Samsung 860 Evo vs SanDisk SSD Plus

ataince

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarıma SSD takviyesi yapacağım. Samsung 860 EVO 500GB ile Sandisk SSD Plus 480GB arasında kaldım. Samsung 150-160 lira kadar daha pahalı. Aradaki bu farkı vermeye değer mi? 400-600 lira arasında başka marka ve model SSD önerilerine de açığım.

Hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem ömür hem de kalite olarak 860 evo çok çok önde.

Çok iyi hatırlıyorum, 2015'de Sandisk'in 120 GB'lık modelini almıştım. 2016 Haziranı'nda peş peşe olan elektrik kesilmeleri sonucu pert olmuştu.

Servis, para iadesi kararı vermişti. Bu iyi birşey olsa da, içindeki tüm verilerin gittiğini düşününce, Sandisk'ten uzak durmayı tercih etmek daha iyi gibi geliyor.

Ben SanDisk kullanıyorum memnunum ama Samsung serileri daha çok tercih ediliyor vardır bir bildikleri imkanınız varsa samsung alın ama SanDisk'te ben bir sorun yaşamadım hala kullanıyorum.

5 yıl garanti ve Samsung kalitesi ile tabiki 860 Evo. Eğer anakartınız m.2 ssd destekliyorsa aşağıdaki linkte diğer sitelere göre uygun fiyata bulabilirsiniz.

https://www.amazon.com.tr/Samsung-8...id=1547820583&sr=8-5&keywords=samsung+860+evo
Bende bu varda bu 5 yıl garanti koşulsuz şartsız mı? Servis olarak direk Samsung servisine mi yolluyoruz cihazı? Eğer öyleyse ömrü kısalır diye açmaya korktuğum Rapid Mode'u açayım ben. :D

Bende bu varda bu 5 yıl garanti koşulsuz şartsız mı? Servis olarak direk Samsung servisine mi yolluyoruz cihazı? Eğer öyleyse ömrü kısalır diye açmaya korktuğum Rapid Mode'u açayım ben. :D

Support Warranty SSD
Bu arada bende şuan yeni öğrendim böyle bir mod olduğunu. Teşekkürler :D

Edit: Riskli bir modmuş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı