Samsung 860 EVO vs Toshiba OCZ RC500

Freljord

Hectopat
Daha fazla  
Samsung mSATA SSD, Toshiba ise M.2 türünden. Bana M.2 lazım, arkadaşa mSATA lazım. Sizce kârlı bir takas olur mu? İkimizin de 250GB SSD'leri.

Normal bir kullanıcı iseniz ve oyun oynuyorsanız Nvme SSD ile SATA SSD arasında bir kullanım farkı pratik olarak hissedemeyeceksiniz (neden Nvme istediğinizi bilmiyorum). Ayrıca 860 EVO ömürlük bir SSD'dir ve takası ben olsam yapmazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

860 EVO kalite bakımından daha üstün bir SSD. Toshiba OCZ RC500 NVMe kullandığı için daha hızlı bir model. Bence takas mantıklı olmaz. Günlük kullanımda zaten aman aman dedirten bir fark hissetmeyeceksiniz.

860 EVO için daha yüksek hızlar istiyorsanız RAPID modu deneyebilirsiniz.

Samsung ömürlük biliyorum ancak benim bilgisayara uymuyor. 5 aydır satmaya çalışıyorum satamadım. Hiç kullanmamama rağmen. Arkadaşta takaslayalım dedi. O da benim gibi bilgisayar parçalarından anlamadığı için aynı durumda. Peki hala mantıklı mı yoksa satmayı mı bekleyeyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı