Samsung 870 EVO değerleri

Dolunca geri eski hızına kavuşmasını nasıl sağlıyoruz hocam?
Bekleyerek. O önbellek kısa bir süre içerisinde boşalıyor zaten. Bazı kişilerde hiç boşalmayabiliyor o önbellek. Ya sürekli yazma yaptıkları için boşalmaya vakti olmuyor ya da SSD'de oluşan bir arıza yüzünden boşalamıyor. Bazı yerlerde 860 EVO'ların DRAM Cache arızaları olduğunu okumuştum. 870 EVO'da da var mıdır bu durum bilemem.

Dolunca geri eski hızına kavuşmasını nasıl sağlıyoruz hocam?
Maalesef, çok zor bir soru. Normalde SSD'nin kendi önbelleğini direkt işlem sonrası temizlemesi gerekiyor ama maalesef bazen kendi gerçekleştirmediğinde TRIM uygulamak gerekebiliyor. TRIM'in de düzeltmediği durumlar olabiliyor, çok karışık bir mevzu.

@PossibleTurco

Patriot Burst'ü geçebilir mi?

Hayırlı olsun hocam bende bunun 860 EVO 250GB olan modeli var yaklaşık 8 ay oldu alalı değerleride şu an bu.
Gerçekten iyi seçim olmuş.

Galiba benim Adata olanda sıkıntı var normalde düşük yazma hızları aldığım çok oluyor ama format sonrası kontrol ettiğimde çok güzel sonuçlar veriyordu, teşekkürler arkadaşlar

Benim Patriot Burst'ün rastgele okuma yazma hızları 870 EVO'dan da yüksek gözüküyor
Galiba benim Adata olanda sıkıntı var normalde düşük yazma hızları aldığım çok oluyor ama format sonrası kontrol ettiğimde çok güzel sonuçlar veriyordu, teşekkürler arkadaşlar
SU630 modelinde 30-40 MB/s gibi hızlara düşebiliyor yazma hızı. Bunu sorun olarak nitelendiriyorlar ama bence bir sorun ifade etmiyor. Önbellek dolmasından kaynaklı.

Patriot Burst'ü geçebilir mi?
Laptop'da geçemez ama masaüstüne takınca geçer hocam. Masaüstünde ben Barracuda 120 ile 92.000 IOPS okuma ve 91.000 IOPS yazma gördüm. Ama %0 doluluk ile. Keşke ekran görüntüsü alsaydım. Şu an SSD sağlığı %98'de. Bir de eskiden 29-30 derece çalışan disk şimdi 30-32 derece arası çalışıyor. En sonunda dayanamayıp termal pad koyacağım kontrolcüye o olacak.

Bir de eskiden 29-30 derece çalışan disk şimdi 30-32 derece arası çalışıyor. En sonunda dayanamayıp termal pad koyacağım kontrolcüye o olacak.
Çok sıcak çalışıyormuş, buzdolabına koyun isterseniz.
Benim Patriot Burst hep 33 derece

85-75K gördüm bende. 80-60K vadediliyor.

Çok sıcak çalışıyormuş, buzdolabına koyun isterseniz.
Benim Patriot Burst hep 33 derece

85-75K gördüm ben de. 80-60K vadediliyor.
Yazılımla sabit 33 derece. Hiç ısınmıyor.
@Ansur hocam Barracuda 120'yi 19 derece sıcaklıkta kullanıyor.

Buzlukta kullanıyor sanırım SSD'yi. 19 derece ne yav. Benim neden 32 derece?

Söylenen değerlerin üstünü vermesi güzel SSD'nin. Benim nedense bazen yazma hızım teste sokunca 299 MB/s çıkıyor. Bir daha test yapınca 400 MB/s oluyor. Bir daha test yapınca 535 MB/s oluyor. Çok garip. Laptop Samsung marka. Acaba boykot mu uyguluyor başka marka SSD'lere?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…