Samsung 870 EVO değerleri

@PossibleTurco adına yazıyorum.
"Barracuda 120'de TBW'ye göre sağlık ölçümü yapılıyor. Toplam yazılan veri TBW'ye oranlanarak sağlık ölçümü yapılıyor. Ama bu yanlış ve saçma bir değer. Gerçekten sağlığını öğrenmek istiyorsanız Bad Block parametlerine bakmanız gerek. İadelik bir durum yok ayrıca. Size daha öncede belirttim hatta siz içim rahatladı dediniz. Ama rahatlamamış sanırım. Bende Barracuda 120 kullanıyorum. 4 aydır 2 TB ancak yazdım SSD'ye. %97 sağlığa düştü ama önemsiz bir değer. Bad Block'lar zaten fabrikasyon sonucu oluşan Bad Block'lar. Sonradan oluşan kötü bir blok yok sizde. SSD fiyatlarının hayvan gibi arttığı şu dönemde iade etmeniz saçmalık olur. 870 EVO 409 TL çünkü. Ki iadelik bir durumda yok. Yazma hızınızın düşme sebebi sizin sık sık veri yazmanızdır. Ben 4 ayda 2 TB yazabildim ama siz kısa sürede 3 TB yazmışsınız bile. Yani fazla veri yazıyorsunuz. Bir günde yaklaşık 30-40 GB veri yazdığınızı düşünürsek yazma hızınızın düşme sebebi çok normal. Ayrıca sıralı yazma hızının size yazma faaliyetleri dışında hiçbir faydası yok. Size lazım olan "4K" adında ki rastgele okuma ve yazma (IOPS) hızlarıdır. Program açılış hızınızı onlar belirler çünkü. IOPS değerleriniz yüksekse dert etmeyin geriye kalanları. Ben maalesef ban yedim. Böyle aracıyla konuşuyorum sizle. Kusura bakmayın. TP'de artık olmayacağım." @Neueste
Hocam ben takıntılı bir insanım durmadan art arda CrystalDiskMark dan Test yapıyorum bakmak için art arda 3-4 defa falan ve tekrar baktığımda bu testler çok veri götürüyor ondandır galiba diye düşündüm. Yoksa çok oyun indirmiyorum. Birde hocam o gün içim rahatlamıştı ama işte sağlığın böyle birde %97 ye düştüğünü görünce bir an kötü hissettim. Sizce art arda test yapmak da önbelleği doldurur mu?

Hocam ben takıntılı bir insanım durmadan art arda CrystalDiskMark dan Test yapıyorum bakmak için art arda 3-4 defa falan ve tekrar baktığımda bu testler çok veri götürüyor ondandır galiba diye düşündüm. Yoksa çok oyun indirmiyorum. Birde hocam o gün içim rahatlamıştı ama işte sağlığın böyle birde %97 ye düştüğünü görünce bir an kötü hissettim. Sizce art arda test yapmak da önbelleği doldurur mu?
Doldurma ihtimali var bence takıntınızdan vazgeçin. @Jobs

Geri
Yukarı