Samsung 870 EVO düşük yazma hızı

Fatih A

Hectopat
Bugün Laptopuma 870 EVO taktım. Test sonuçları;

1611845561441.png

Arkada Chrome açık ve GTA 5'in yüklemesi durdurulmuş halde iken sonuçlar böyle. Samsung'un kendi uygulamasıyla da test ettiğimde benzer sonuçlar çıktı. Bozuk bir HDD'den geçtiğim için her türlü iyi geliyor ama sonuçta para verdim. Sonuçlar normal mi? Yoksa düşük mü?

Son düzenleyen: Moderatör:

Eki Görüntüle 856325

Arkada Chrome açık ve GTA 5'in yüklemesi durdurulmuş halde iken sonuçlar böyle. Samsung'un kendi uygulamasıyla da test ettiğimde benzer sonuçlar çıktı. Bozuk bir HDD'den geçtiğim için her türlü iyi geliyor ama sonuçta para verdim. Sonuçlar normal mi? Yoksa düşük mü?
Okuma hızı olması gerektiği gibi ama yazma hızı biraz düşük.Çok takma yine çok hızlı

Eki Görüntüle 856325

@hakan yaeger dediği gibi önbellek ile alakalı. Normal hocam bende de 860 EVO var bende de böyle oluyor arada. Rapid modu aktif hale getirdim Magician üzerinden, sende aktif hale getir farkı anlarsın.

Yani normal bir durum. Rapid mod bir zarar verir mi?
Evet, normal. Rapid Mode sistem belleğinden kullanarak okuma yazma hızlarında çok yüksek artış elde etmenizi sağlıyor ama kesinti gibi olası durumlarda veri kaybı yaşatabiliyor. Ben tavsiye etmem açmanızı ama deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı