Samsung 870 EVO kaç sene gider?

Kanka eğer çok oyun oynuyor isen 4, normal bir şekilde kullanacak isen 6 sene gider. Tabi işletim sistemi ve yeni teknolojilerden dolayı ileride ucuzlayabilir ve kullanışsız olabilir.

@tomhardy2022 Siz SSD'ye resmen işkence çektiriyorsunuz. 3 aydır Barracuda 120 kullanıyorum ve 2 TB veri yazdım ancak. 2 ayda 11 TB nasıl yazdınız? Ayrıca o sağlık değeri hiçbir anlam ifade etmiyor. :)
870 EVO Wear Indicator üzerinden çekmiyor ki sağlık değerini. CrystalDiskInfo ise farklı tabii.

@tomhardy2022 siz SSD'ye resmen işkence çektiriyorsunuz. 3 aydır Barracuda 120 kullanıyorum ve 2 TB veri yazdım ancak. 2 ayda 11 TB nasıl yazdınız? Ayrıca o sağlık değeri hiçbir anlam ifade etmiyor. :)

Hocam adamin hammedisin. Boş ver yeni 870 EVO aldim oburunu oyunlarda kullanacağım 1 TB HDD kaplama yaptiracağım.

870 EVO Wear Indicator üzerinden çekmiyor ki sağlık değerini. CrystalDiskInfo ise farklı tabii.
CrystalDiskInfo'dan bahsediyorum zaten hocam. Sağlık kısmına tıklayınca şöyle bir kısım çıkıyor.
1617999008260.png

Gördüğünüz üzere "SSD Life Left" denen değerden çekiyor sağlığı. O kısım ise TBW'ye göre düşüyor. Yani TBW bazlı sağlık ölçümü var.
5 sene sınırlı garantisi var zaten.
Ülkemizde hiçbir geçerliliği olmayan garanti. :)
Samsung'un müşteri hizmetleri ve satış sonrası desteği tek kelimeyle rezalet. O kadar iyi SSD üretiyorlar ama neden bu kadar berbat destek veriyorlar anlamıyorum. Kısacası garanti işi yaş ülkemizde. SSD'ye bir şey olursa Samsung arkanızda durmayacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı