Samsung 870 EVO SSD durumu nasıl?

benimişte v2

Hectopat
Yer
Pythonya
Merhaba arkadaşlar, 1 yıl önce "1 TB Samsung 870 EVO" adlı SSD'yi almıştım. Bugün bir durumunu kontrol edeyim dedim ve sonuçlar böyle:

SSDSaglik.png

CrystalMarkSonucu.png

SSDSonuclari.png

Info.png

Sizce bir sıkıntı var mı? Var ise ne yapmalıyım?

Diskte sorun yok da kabloda sorun olabilir çünkü normalden fazla hata var gibi.
Farklı porta takmayı deneyin ya da başka SATA kablosu varsa onunla deneyin. Diagnostic Scan kısmından test yaparak sonuca bakabilirsiniz.

Diskte sorun yok da kabloda sorun olabilir çünkü normalden fazla hata var gibi.
Farklı porta takmayı deneyin ya da başka SATA kablosu varsa onunla deneyin. Diagnostic Scan kısmından test yaparak sonuca bakabilirsiniz.
Teşekkurler hocam ben bir kabloya bakayım o zaman.
Diagnostic Scan kısmından zaten tam tarama yapmıştım siz de ekran görüntüsü gözüküyor mu? Toplamda gördüğüm kadarıyla 3 tane hata buldu.

Yalnız o hatalar bende de var ve sayıları aynı 860 EVO sanki standart gibi. Birebir aynı diagnostic falan her şey yaptım tertemiz disk. Bu rakamlar yanlış gibi geldi bana.

Yalnız o hatalar bende de var ve sayıları aynı 860 EVO sanki standart gibi. Birebir aynı diagnostic falan her şey yaptım tertemiz disk. Bu rakamlar yanlış gibi geldi bana.
Hocam ben de bir de Toshiba SSD var, ona da test yaptığımda bu hatalar çıkmamıştı daha eski olmasına rağmen yani haklı olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı