Samsung 870 EVO SSD okuma/yazma değerleri normal mi?

Aeklink

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Antalya
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 EVO
Yeni aldığım SSD'nin test sonuçları beklediğimden düşük geldi. Kutu üzerinde 500 üstü değerler yazılı. Aşağıdakiler normal midir?

ssd_edit_18273214879277.png

1686817169341.png

Aslında normal. Read zaten olması gereken değere yakın çıkmı. Genelde böyle olur. Write biraz düşük çıkmış. Fakat bende ki 860EVO'da da aynı hızlar çıkıyor. Bunun nedeni kullanıma bağlı. SSD'yi aldıktan sonra kullandınız mı?
Dün gece montajını yapıp bu sabah işletim sistemini kurdum. Başka bir işlem yapmadım, yani en fazla 50-60GB veri yazmışımdır.

Dün gece montajını yapıp bu sabah işletim sistemini kurdum. Başka bir işlem yapmadım, yani en fazla 50-60GB veri yazmışımdır.

Olabilir. IOPS değeri daha önemlidir. Farkındaysan o değerler de yüksek gözüküyor. İadelik konu göremiyorum. Aynı değerleri bende görüyorum ve belli süre sistemi kullanmayım test edeyim sonuçlar yükseliyor.

@Saint Lucia anormal durum var hocam ben 2 adet Samsung 850 EVO var 550 okuma 510 yazma değerleri var 5 senedir kullanıyorum hiç düşme olmadı.

Olabilir. Bende 4 senedir kullanıyorum. Sağlık %100 ama seri kullanımda yazma hızında düşme görüyor Magician. Bu performansı etkilemiyor. Samsung Evo'lar amiral SSD'lerdir. Bu tür dalgalanmalar olabilir.

Olabilir. IOPS değeri daha önemlidir. Farkındaysan o değerler de yüksek gözüküyor. İadelik konu göremiyorum. Aynı değerleri bende görüyorum ve belli süre sistemi kullanmayım test edeyim sonuçlar yükseliyor.

Olabilir. Bende 4 senedir kullanıyorum. Sağlık %100 ama seri kullanımda yazma hızında düşme görüyor Magician. Bu performansı etkilemiyor. Samsung Evo'lar amiral SSD'lerdir. Bu tür dalgalanmalar olabilir.
Dediğiniz "dalgalanma" mantığıyla düşündüğümde, işletim sistemini kurduktan hemen sonra test ettiğim için hızın düşük çıkmış olabileceğini düşündüm ve tekrar test yaptım.

Ekran görüntüsü 2023-06-15 174319.png

Sanırım bunlar normal.

Geri
Yukarı