Samsung 870 EVO SSD sürekli yazma yapıyor

Demek istediğim şu arkadaşlarımda da var SSD ve daha kötü markaların SSD'si 1 yılda 10 TB 2 yılda 30 TB verileri var

Kullanıma göre değişiyor işte. Yani SSD'nin iyi olmasıyla ya da kötü olmasıyla alakası yok ki. YouTube'dan video izlesen bile yazma yapıyor. Sen az kullandığını sanıyorsundur. Arkadaşların da senden daha az kullanıyordur. Dediğim gibi hayır ben bu kadar veri yazdamadım uzaktan yakından alakası yok diyorsan gönder garantiye.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    289,4 KB · Görüntüleme: 34
Kullanıma göre değişiyor işte. Yani SSD'nin iyi olmasıyla ya da kötü olmasıyla alakası yok ki. YouTube'dan video izlesen bile yazma yapıyor. Sen az kullandığını sanıyorsundur. Arkadaşların da senden daha az kullanıyordur. Dediğim gibi hayır ben bu kadar veri yazdamadım uzaktan yakından alakası yok diyorsan gönder garantiye.

Çalışma süresi 1 yıl olan SSD 30 TB 36 gün olan 11 TB hala kullanım diyorsun? TR'nin güvenlik kayıtlarını tutmadım oyun oynadım sadece.

Görev Yöneticisi > performans > CPU ekranı > çalışma saati.

Fast boot açık olduğu için böyle. Sorun yok.

Sağ olun konu kilit.

Ben neyin kaydını tuttuğunu bilemem. 11 TB veri çok ya da bahsedilen sürede yapılamayacak bir şey değil.

Bende sana izah ettim nasıl yaptığımı hala ısrar ediyorsun.

Görev Yöneticisi > performans > CPU ekranı > çalışma saati.

Fast boot açık olduğu için böyle. Sorun yok.

Hocam 2 saat Valorant oynadım 30 GB yazma yapmış?

Son düzenleme:
Hocam 2 saat Valorant oynadım 30 GB yazma yapmış?

Hocam ben Fast boot ayarı ile SSD'nin sürekli uyanık kalma halini engellemesini sağladım. Samsung Magician üzerinde performance optimization menüsü altında SSD standard mode olduğu halde böyleyse ya garantiye gitmeli ya da fazla veri yazmışssınız. Ama tuhaf olan şu 2 saatte 30 GB veri nasıl yazabilir? Neredeyse bir oyun kadar veri yazılmış.

Son düzenleme:
İ

Hocam ben Fast boot ayarı ile SSD'nin sürekli uyanık kalma halini engellemesini sağladım. Samsung Magician üzerinde performance optimization menüsü altında SSD standard mode olduğu halde böyleyse ya garantiye gitmeli ya da fazla veri yazmışssınız. Ama tuhaf olan şu 2 saatte 30 GB veri nasıl yazabilir? Neredeyse bir oyun kadar veri yazılmış.

Güncelleme yaptım ama en fazla 1 GB ondan sonra bir kez daha denedim 1 saat oynadım 1 GB arttı ki 1 GB normal başka şeylerde açıktı.

Geri
Yukarı