Samsung 870 EVO SSD'nin sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

AsakiriMansur

Picopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan Hepsiburada ile Samsung 870 EVO 500GB SSD aldım. HDD kutusu ile laptopuma bağladım. Dısk yönetiminden SSD'yi tanıttım ancak SSD'nin içine bir şey atmaya kalktığımda veya SSD ile bir şey yapmaya çalıştığmda (yanıt vermiyor) ibaresi çıkıyor. Disk bağlı olmasına rağmen kendi kendine bağlantısı kopuyor. Bazen taktığım halde SSD gözükmüyor. Samsung Magician uygulamasını indirdim orada bu SSD LAND2551 olarak gözüküyor SSD'yi taktığım zaman uygulama yavaşlıyor hata veriyor. Bağlı olduğu halde CrystalDiskInfo'da gözükmüyor.

Kafam karıştı. Ne bu SSD sahte mi şimdi? Ayrıyeten bir şey fark ettim kutudaki seri no ile SSD'nin üzerindeki seri no aynı değil. SSD'nin üzerindeki seri No'da fazladan 1 tane V harfi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kutusunda da arıza olabilir. Başka bir yerde deneme imkanınız varsa daha sağlıklı olur. Yahut kutuyu başka disk varsa onunla da deneyebilirsin.

Sahte Samsung SSD'lerin kutu üzerindeki yazı renk tonu orjinaline göre biraz daha soluk oluyor. Disk kutusu sağlamsa büyük ihtimalle SSD sahte.

Disk kutusunda da arıza olabilir. Başka bir yerde deneme imkanınız varsa daha sağlıklı olur. Yahut kutuyu başka disk varsa onunla da deneyebilirsin.

Sahte Samsung SSD'lerin kutu üzerindeki yazı renk tonu orjinaline göre biraz daha soluk oluyor. Disk kutusu sağlamsa büyük ihtimalle SSD sahte.

Disk kutusunu yeni aldım. Bozuk olabilir ancak samsung magicianda ssd yi takınca uygulamanın hata vermesi ve kutudaki seri ni ile ssd nin üzerindeki seri no farklı. SSD nin üzerindeki seri no da fazladan V harfi var. Bunlar bana ssd nin sahte olduğu manasını çıkartıyor

@AsakiriMansur SATA ile bağlayıp, Magician'dan bakar mısın?
Bu konudaki gibi gözüküyorsa sahtedir. Vatan'ın sahte satacağını sanmam.

@AsakiriMansur SATA ile bağlayıp, Magician'dan bakar mısın?
Bu konudaki gibi gözüküyorsa sahtedir. Vatan'ın sahte satacağını sanmam.
Malesef sata takma imkanım yok. O attığınız kunuda sahte olanın görselinde "product of Korea" ibaresi var. Benimki fiziksel olarak gerçek ile birebir aynı ancak bende de product of korea ibaresi bulunuyor.

Malesef sata takma imkanım yok. O attığınız kunuda sahte olanın görselinde "product of Korea" ibaresi var. Benimki fiziksel olarak gerçek ile birebir aynı ancak bende de product of korea ibaresi bulunuyor.
Bunu deneyin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240106_115814_Chrome.jpg
    Screenshot_20240106_115814_Chrome.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Şöyle bir uyarı aldım.

@polatz Hocam yardımcı olurmusun kesinlikle bu SSD sahtemi şimdi?
Yok, bu site bende de aynı uyarıyı vermişti. Samsung Magician programında teyit edebilmiştim. Bu siteden canlı destek üzerindende teyit edilebilir diye düşünüyorum.

Disk kutusunu yeni aldım. Bozuk olabilir ancak samsung magicianda ssd yi takınca uygulamanın hata vermesi ve kutudaki seri ni ile ssd nin üzerindeki seri no farklı. SSD nin üzerindeki seri no da fazladan V harfi var. Bunlar bana ssd nin sahte olduğu manasını çıkartıyor

Ayrıca bendeki kutudaki seri no ile Magician programındaki seri no son bir harf fazlası var. Ben öncelikle disk kutusundan şüphe ederim. Tabi SSD orijinal bile olsa arızalı çıkma ihtimali var. Masaüstü sisteminiz varsa SSD'yi oraya takıp denemekte fayda var. Ankara'da Keçiören taraflarına yakınsan bende yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Yok, bu site bende de aynı uyarıyı vermişti. Samsung Magician programında teyit edebilmiştim. Bu siteden canlı destek üzerindende teyit edilebilir diye düşünüyorum.

Ayrıca bendeki kutudaki seri no ile Magician programındaki seri no son bir harf fazlası var. Ben öncelikle disk kutusundan şüphe ederim. Tabi SSD orijinal bile olsa arızalı çıkma ihtimali var. Masaüstü sisteminiz varsa SSD'yi oraya takıp denemekte fayda var. Ankara'da Keçiören taraflarına yakınsan bende yardımcı olabilirim.
İzmirde yaşıyorum hocam. Bu arada o ssd takılı iken samsung magician uygulaması kasıyor ve zar zor açılıyor. Baya bekliyorum. Görsel ekliyorum.Bir ara şansa açıldi aşşağıdaki görseldeki gibi gözüküyordu. Land2531 olarak geçiyor. Masaüstü sistemim yok ama birinden rica edebilirim galiba. Cyristal disk info o ssd takılıyken hiç açılmıyor zaten.

Dosya Ekleri

• 20240106_174001.jpg
    20240106_174001.jpg
    322,8 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı