Elektronik Samsung 970 EVO Plus 1TB 1409TL

Güzel SSD, G2'de iyidir ama 970 Evo Plus ayrı bir seviye benim gözümde.

Ben de 3 hafta önce satın aldım ve çok memnunum öneririm.

Ayrıca normal şartlar altında çok ısınan bir SSD değil, ben anakartımda gelen heatsink ile kullanıyorum ve yük altında 42 dereceyi geçmiyor, Nand bellekleri ise 43-44 derece arasında. Heatsinksiz +10 derece eklesek bile oldukça iyi sıcaklık değerine çıkıyor zira daha alt sınıf diyeceğimiz G2 gibi SSD'ler 70'leri görebiliyor.

Güzel SSD, G2'de iyidir ama 970 Evo Plus ayrı bir seviye benim gözümde.

Ben de 3 hafta önce satın aldım ve çok memnunum öneririm.

Ayrıca normal şartlar altında çok ısınan bir SSD değil, ben anakartımda gelen heatsink ile kullanıyorum ve yük altında 42 dereceyi geçmiyor, Nand bellekleri ise 43-44 derece arasında. Heatsinksiz +10 derece eklesek bile oldukça iyi sıcaklık değerine çıkıyor zira daha alt sınıf diyeceğimiz G2 gibi SSD'ler 70'leri görebiliyor.
Bendeki 70 derecede çalışıyor normal mi

laptopta kullansak çok ısınır mı hiç deneyen var mı?
Laptopta kullanıyorum ve çok ısındığını görmedim. Yüksek GB'lı oyun indirdikten sonra SLC önbelleğe yazdıklarını TLC NAND'e aktarırken 70 derecenin üstünde geziyor fakat bu çok uzun sürmüyor ve çok sık karşılaşacağınız bir durum değil. En kötü ihtimalle ince profilli bir soğutucu alabilirsiniz.
Not: Aynı model iki farklı kontrolcüyle satılıyor. Benim kullandığım eski olan Phoenix kontrolcüsünü kullanıyor. Yeni kontrolcünün daha çok ısındığına yönelik paylaşımlar var.

Son düzenleme:
Çok ısınan bir SSD.
2TB 970 Evo Plus var boşta 35°
Screenshot_1.png

Bendeki 70 derecede çalışıyor normal mi?

Genel SSD skalasında normal ancak kasanızın hava akışı pek iyi değil diye tahmin ediyorum. 150 TL civarına harici bir SSD heatsinki alıp bu dereceleri görmemeyi sağlayabilirsiniz.

Laptopta kullanıyorum ve çok ısındığını görmedim. Yüksek GB'lı oyun indirdikten sonra SLC önbelleğe yazdıklarını TLC NAND'e aktarırken 70 derecenin üstünde geziyor fakat bu çok uzun sürmüyor ve çok sık karşılaşacağınız bir durum değil. En kötü ihtimalle ince profilli bir soğutucu alabilirsiniz.
Not: Aynı model iki farklı kontrolcüyle satılıyor. Benim kullandığım eski olan Phoenix kontrolcüsünü kullanıyor. Yeni kontrolcünün daha çok ısındığına yönelik paylaşımlar va
Genel SSD skalasında normal ancak kasanızın hava akışı pek iyi değil diye tahmin ediyorum. 150 TL civarına harici bir SSD heatsinki alıp bu dereceleri görmemeyi sağlayabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Laptop olduğu için hava da sıcak ısınıyor meret. Kopyalama vs yaparken bilgisayar tamamen kilitleniyor bazen

Sistem 512 gb'lık farklı bir SSD'ye kurulu. 970 Evo'yu sadece oyun kurmak için satın aldım. Kasanın da hava akışı iyi sanıyorum, önü mesh panel. Bahsettiğiniz ısınma sorunları beni yine de etkiler mi?

Geri
Yukarı