Elektronik Samsung 970 EVO Plus 1TB 1436₺

Teşekkürler cevap için. Neyse yola çıktı benimkiler zaten gelince göreceğiz ben de Amazon'a güvenirim ama belli olmaz OEM ürünler de orijinaldir ama mesela Samsung Magician OEM ürünleri genuine olarak görmüyor.

Genuine yazınca orijinal mi oluyor ?

Genuine yazınca orijinal mi oluyor ?

Samsung Magician uygulaması takılı olan SSD yi Genuine olarak etiketliyorsa orijinalliği garanti edilmiş oluyor.

Mesela benim halihazırda laptopumda yer alan SSD'de Samsung markalı ama Samsung Magician bunu "genuine" olarak görmüyor ve "OEM olduğu, OEM SSD lere Samsung Magician'ın destek vermediği uyarısı çıkıyor. Dolayısıyla "Genuine" Samsung SSD ler için sağladığı özellikleri kullandırmıyor.

OEM demek sahte demek değil elbette, bilgisayar markaları Samsung'a (veya herhangi bir başka parça üreticisine) kendi istedikleri özelliğe uygun parça siparişi veriyorlar topluca ve ürünlerinde bu parçaları kullanıyorlar bunlar OEM parçalar olmuş oluyor.

Samsung Magician uygulaması takılı olan SSD yi Genuine olarak etiketliyorsa orijinalliği garanti edilmiş oluyor.

Mesela benim halihazırda laptopumda yer alan SSD'de Samsung markalı ama Samsung Magician bunu "genuine" olarak görmüyor ve "OEM olduğunu, OEM SSD lere Samsung Magician'ın destek vermediğini dolayısıyla "Genuine" Samsung SSD ler için sağladığı özellikleri kullandırmıyor.

OEM demek sahte demek değil elbette, bilgisayar markaları Samsung'a (veya herhangi bir başka parça üreticisine) kendi istedikleri özelliğe uygun parça siparişi veriyorlar topluca ve ürünlerinde bu parçaları kullanıyorlar bunlar OEM parçalar olmuş oluyor.

Amazon Germany'den aldığım ürün birkaç gün önce gelmişti, takılı şu anda. Dediğinize göre orijinal ürün.
1683626320254.png

5 Mayıs'ta satın aldığım SSD bugün elime 10 günde ulaştı. Almanya'dan Antalya'ya 10 gün çok iyi bir süre. Tahmini teslim tarihi 23 Mayıs'ta diyordu.

Geri
Yukarı