Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD 65 derece oluyor

mühendizz

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte Vision G Z490 Anakart / Intel i9 10900KF İşlemci / ID Cooling AuraFlow X 240mm Sıvı Soğutma / Gigabyte Aorus Extreme RTX 3080 Ekran Kartı / Corsair Vengeance RGB PRO 2x16 GB DDR4 3600 MHz CL18 RAM / Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 1 TB / Corsair 4000X Kasa / XPG 850W 80+ Gold PSU / Gameon 28" IPS 4K UHD 144Hz Monitör / Corsair K95 Platinum RGB Klavye / Corsair Glaive RGB Mouse / Corsair Void Pro Wireless RGB
Meslek
Makina Mühendisi
Merhabalar arkadaşlar, Samsung 970 Evo Plus SSD'im sadece spotify açıkken 55-65 derece sıcaklıklarda geziniyor. Ekran kartının altında kaldığı için çok hava alamıyor diye düşünüyorum ama durum canımı sıkıyor. M.2 soğutucuya yöneleyim dedim faydasını görür müyüm? Başka bir çözüm önerisi olan var mıdır?

Sıcaklıklar şu şekilde;
Yazma hızı da oldukça düşük.

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-07_220654.png
    resim_2021-08-07_220654.png
    211,3 KB · Görüntüleme: 52
Ben 870 Evo 250 GB`ı direk bağlamadan koydum boş bir yere kasada çünkü kasa eski ve 50 derece maksimum oluyor sanırım ya da 55.
Sizinki iyi bence hocam ya.
Bir tık yüksek, oyunlarda veya iş yaparken 70 ve üzerine çıkıyorsa hiç iyi değil. Kasa boğuluyor olabilir veya işlemcide stok fan varsa o yüksek sıcaklığı M.2'nin üzerine vuruyor olabilir.
Sıvı soğutma kullanıyorum hocam, kasamın hava akışı oldukça iyi aslında yaptığım yükseltmeler ve geliştirmelerden güzel sonuçlar aldım. Tek sorun M.2'de.

Sıvı soğutma kullanıyorum hocam, kasamın hava akışı oldukça iyi aslında yaptığım yükseltmeler ve geliştirmelerden güzel sonuçlar aldım. Tek sorun M.2'de.

Oyunlarda ve yükteyken nasıl? 60 derece ve üzeri genelde sıcak olarak geçer bu aletlerde, sende neredeyse boştayken 65'i görmesi pek sağlıklı durmuyor. Yedek depolaman falan varsa servise de gönderebilirsin.

Oyunlarda ve yükteyken nasıl? 60 derece ve üzeri genelde sıcak olarak geçer bu aletlerde, sende neredeyse boştayken 65'i görmesi pek sağlıklı durmuyor. Yedek depolaman falan varsa servise de gönderebilirsin.
Yedek depolamam var ama önce soğutucu denemek istiyorum hocam ben suçu ekran kartında buluyorum. 65 Derecelere gelmeden fanları çalıştırmaması etkiliyor sanırım.

Yedek depolamam var ama önce soğutucu denemek istiyorum hocam ben suçu ekran kartında buluyorum. 65 Derecelere gelmeden fanları çalıştırmaması etkiliyor sanırım.

Soğutucu dene iyidir. Benim anakartın kendisinde var, oyunda işlemci 69, ekran kartı 67 dereceyken bu tam ortada 50-55'lerde takılıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı