Samsung 970 EVO Plus kopyalama hızı

hakanfb123

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, geçen gün Samsung 970 EVO Plus aldım. Şimdi birtakım veriler söyleyeceğim. Bunlar normal hızlar mı cevap verirseniz sevinirim.
SSD'den harici diske 40 GB'lık bir film attım saniyede 120 MB yolluyor. Aynı şekilde harici diskten SSD'ye ise 100-120 MB falan yolluyor.
Flash belleğe denedim SSD'den flash 30 MB falan kopyalıyor.
Ama C'de bir klasöre 40 GB'lık bir filmi kopyaladığım zaman başta 1 GB sonra 500 MB sonra 400-300 diye devam etti.
Bu değerler nasıl? SSD'diyi Amazon'un kendisinden aldım bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, geçen gün Samsung 970 EVO Plus aldım. Şimdi birtakım veriler söyleyeceğim. Bunlar normal hızlar mı cevap verirseniz sevinirim.
SSD'den harici diske 40 GB'lık bir film attım saniyede 120 MB yolluyor. Aynı şekilde harici diskten SSD'ye ise 100-120 MB falan yolluyor.
Flash belleğe denedim SSD'den flash 30 MB falan kopyalıyor.
Ama C'de bir klasöre 40 GB'lık bir filmi kopyaladığım zaman başta 1 GB sonra 500 MB sonra 400-300 diye devam etti.
Bu değerler nasıl? SSD'diyi Amazon'un kendisinden aldım bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Horlatacam boş kalmasın konu. Aynı ssd yi kullanıyorum şimdi şöyle m2 ssd den sata veya hdd ye kopyalama yaptığımız zaman o kopyaladigimiz disk in okuma hızı na bağlı olarak gönderim yapar yani kopyaladigimiz diskin hızı ile hareket eder ama kendi içerisinde kopyalama yaptığımız zaman kendi okuma, yazma hızı yüksek olduğu için maximum hız ile yapar bu işlemi. Ben denemek için 30 gb lik call of duty ghost u 10 saniye içinde kopyaladigi gördüm şayet ama görev yöneticisinde ki performans izleyici de saniye de 1gb ye çıktığını gördüm. Bazen dosya kopyalama kısa sürdüğü için görev yöneticisi tam okuma yazma hızını gösteremiyor.

Geri
Yukarı