Samsung 970 EVO Plus NVMe hızları düşük

Özmelik

Zeptopat
Daha fazla  
Bende Samsung 970 EVO Plus NVMe 250 GB M.2 SSD var ama hızında sıkın mı var bilmiyorum. Okuma ve yazma hızı yüksek disk aldım. Ama istediğim performansı almıyorum. 3220 mb/s okuma 2355 mb/s yazma hızı var ama 400 mb/s geçmiyor. En fazla 400-430 mb/s saniyede en az 1 gb olsa yine üzülmeyeceğim. Bir sürü para verip iyisini alayım dedim ama memnun kalmadım.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 60
  • hız1.png
    hız1.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 55
O hız belli bir GB üzerine kadar geçerli. Dandik bir SSD 1 GB dosyalara kadar o hızı verebilirken Samsung 5-6 GB kadar o hızı koruyabiliyor. Ekran görüntüsüne ilk bakınca düşük sandım 250 GB'ın hızını tam alıyorsunuz 500 olsaydı 3200'lere kadar çıkıyor.

O taahhüt edilen hızlar sequental okuma/yazma hızı tek parça yüksek GB bir dosyayı okuma yazma hızı o civar. Parça parça birçok dosyayı örneğin resim dolu 10 GB bir klasörü düşük hızlarda okur/yazar.
Ayrıca dosyanın çıkış yaptığı-giriş yaptığı depolama birimi de diğeri ile aynı hızda olmalı diye biliyorum.

Bende 2 adet 970 evo plus var özellikle deneme yaptım bende de durum aynı 400mb/s. Sistemin kurulu olduğu diskten diğer diske kopyalama yaptım başta yüksek başlıyor sonra 400mb/s sabitleniyor.

Geri
Yukarı