Samsung 970 Evo Plus NVMe M.2 vs Samsung 970 Evo NVMe

MaeBae

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, SSD almaya karar verdim fakat hangisi karar veremedim, birisi 140€ bir diğeri 180€. Aralarındaki farklar neler acaba? Ben 140€ olanı almayı düşünüyorum fakat bir ikilemde kaldım farkları nelerdir?
180€ olan;
Tıklayın
140€ olan;
Tıklayın
Hangisini önerirsiniz ve neden?

Okuma/yazma hızları ve vaadedilen ömürler farklı. Maliyet olarak sizi üzmüyorsa tabiki plus seçilmeli.

Okuma-yazma hızları ve IOPS değerleri farklı. 970 EVO Plus alabiliyorsanız tabii ki alın. Almazsanız büyük bir şey kaybetmezsiniz.

366 liralık farka değeceğini düşüyorsanız alınır. Eğer Euro üzerinden para kazanıyorsanız 40 Euro çok da içinize oturmaz.

Anladım, aralarında o kadar ciddi bir fark yok gibi aslında. Teşekkür ederim cevaplar için. 140€ olanı alsam çok bir şey kaybetmem gibi, ekstra olarak emin olmak için soruyorum anakartımın modeli TUF B450M-PLUS GAMING bu alacağım SSD'ler anakartımla uyumlu değil mi? Herhangi bir sorun çıkartsın istemiyorum.

Anladım, aralarında o kadar ciddi bir fark yok gibi aslında. Teşekkür ederim cevaplar için. 140€ olanı alsam çok bir şey kaybetmem gibi, ekstra olarak emin olmak için soruyorum anakartımın modeli TUF B450M-PLUS GAMING bu alacağım SSD'ler anakartımla uyumlu değil mi? Herhangi bir sorun çıkartsın istemiyorum.

Uyumludur. O SSD ile render edit gibi işlemler yapacak iseniz soğutucu tavsiye ederim.

Genelde oyunlar ve videolar, fotoğraflar falan çok yer kaplıyor, 240 GB SanDisk'in SSD'sini ve ayrıyeten 1TB'lık bir HDD kullanıyordum fakat yetmemeye başladılar. Zaten biliyorsunuz ki HDD'ler hız konusunda bayağı kötüler.

Yeni konular

Geri
Yukarı