Çözüldü Samsung 970 EVO Plus SSD'nin hız sonuçları düşük görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HayriGNC

Hectopat
Teknobiyotik'ten Samsung 970 EVO Plus SSD aldım. 3500 MB/s sıralı okuma 3300 MB/s sıralı yazma genel olarak her yerde verilen hız. Tabii ki bu hızları günlük kullanımda almayı beklemiyorum ancak Crystal Dismark'ta da Samsung Magician programında da hızlar yarı seviyeye anca ulaşıyor. Samsung'un kendi yazılımı SSD'yi tanıyor seri numarası Firmware sürümü hepsi görünüyor. SSD sahte değil diye düşünüyorum. Bu hızlar normal mi yoksa bir sıkıntı mı var?

Ekran görüntüsü 2023-03-27 191108.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın/anakartın modeli nedir?
Laptop kullanıyorum. Monter Tulpar T5 V14.1. Çift m2 slotu var. SSD yi almadan önce Monster'a sordum. Bu hızları desteklediğini söylediler. 2 m2 slotunun bu durum ile ilgisi var mıdır bilemiyorum.

X2 slotunda çalışıyor gibi gözüküyor, anakart nedir?
Laptop kullanıyorum. Monter Tulpar T5 V14.1. Çift m2 slotu var. SSD yi almadan önce Monster'a sordum. Bu hızları desteklediğini söylediler. 2 m2 slotunun bu durum ile ilgisi var mıdır bilemiyorum.

Son düzenleme:
Laptop kullanıyorum. Monter Tulpar T5 V14.1. Çift M.2 slotu var. SSD'yi almadan önce Monster'a sordum. Bu hızları desteklediğini söylediler. 2 M.2 slotunun bu durum ile ilgisi var mıdır bilemiyorum.

Laptop kullanıyorum. Monter Tulpar T5 V14.1. Çift M.2 slotu var. SSD'yi almadan önce Monster'a sordum. Bu hızları desteklediğini söylediler. 2 M.2 slotunun bu durum ile ilgisi var mıdır bilemiyorum.

Laptoplarda genellikle slorlardan biri X2 oluyor. CrystalDiskInfo'dan ekran fotoğrafı atar mısınız?

Laptoplarda genellikle slorlardan biri X2 oluyor. CrystalDiskInfo'dan ekran fotoğrafı atar mısınız?
Ekran görüntüsü 2023-03-27 214248.png

Ek Açıklama 2023-03-28 214714.png

Dediğiniz gibi portların biri X2 şeklindeymiş. Varsayılan olarak takılı gelen M2 Sata SSD X4 slotuna takılıydı. Yerlerini değiştirip denedim. Sonuçlar olması gerektiği gibi. Tabii baştan Windows kurulumu yapmak gerekti. Yardımınız için teşşekür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı