Samsung 970 EVO Plus SSD'nin sıcaklık değerleri nasıl?

TakatimKalmadı

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
ASUS TUF B550M-E
Merhabalar, bu sabah bilgisayarımın BIOS süresinin ortalama 7.1 saniyeden 13.4 saniyeye sıçramasından dolayı SSD sağlığıma bir bakmak istedim ve CrystalDiskInfo'yu indirdim. Karşılaştığım ekran da bu:
1656070906083.png

SSD sıcaklığım normalde 30'lu derecelerde gezerdi boşta ancak şimdi 59 derece gösteriyor. İşlemci ve ekran kartımın sıcaklıklarında problem yok diye uzun zamandır bakma gereği duymuyordum ancak 2 aydır ekran kartı ve işlemcide bir şey olmadığından toz almadığım için SSD tozlanmış sanırım. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarında hiçbir şey yok, işlemci zorlandığı oyunlarda 60 dereceyi anca görüyor, ekran kartı da aynı şekilde. Program yanlış mı gösteriyor yoksa doğru mu sizce?
İşlemci: Ryzen 5 5600X
Ekran Kartı: ASUS TUF RTX 3060
Kasa: ASUS GT301

Samsung Magician'dan performans testi ve hata tespiti yaparsan daha iyi sonuç alırsın. SSD sıcaklığı iyi ama seni tatmin etmiyorsa bir soğutma bloğu almanı tavsiye ederim

Hocalarım ben maalesef kasanın içinden pek anlamıyorum, dolayısıyla soğutucu bloğun olup olmadığını da bilmiyorum. Kasanım yan taraftan fotoğrafını çeksem anlayabilir misiniz? Bu arada SSD daha 1. yılını bile doldurmadı, termal padi kurumuş mudur ki?

Hocalarım ben maalesef kasanın içinden pek anlamıyorum, dolayısıyla soğutucu bloğun olup olmadığını da bilmiyorum. Kasanım yan taraftan fotoğrafını çeksem anlayabilir misiniz? Bu arada SSD daha 1. yılını bile doldurmadı, termal padi kurumuş mudur ki?
Kırmızı alanın altında SSD slotu var. Fotoğraf atarsan orada mı takılı değil mi söylerim.
1656085650896.png

Hocam şu anda kasayı açamam ancak önceden çekmiş olduğum iki tane fotoğraf var, umarım görünüyordur. Görünmüyorsa yarın tekrardan çekebilirim.

1656087478243.jpeg

1656087490162.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı