Samsung 980 EVO okuma yazma hızı düşük

AYDINBEY.01

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 evo 1 tb
Daha dün Samsung 980 EVO 1 TB aldım.
Yeni format attım. Normalde 2800'e 3300 yazma okuma var ama benimkisi 500 le 600 arası okuma yazma veriyor.
Bunun sorunu nedendir sağlığı daha 95.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha dün Samsung 980 EVO 1 TB aldım.
Yeni format attım. Normalde 2800'e 3300 yazma okuma var ama benimkisi 500 le 600 arası okuma yazma veriyor.
Bunun sorunu nedendir sağlığı daha 95.

Yeni aldığınız SSD'nin sağlığının 95 olması da bir problem. Benim 2 yıldır kullandığım Samsung OEM SSD halen %100 gösteriyor.

Nereden aldınız sahte ürün olabilir mi?

Samsung Magician programını kurup aygıt yazılımı güncellemesi var mı yok mu bir bak. Varsa yükleyip düzeldi mi diye kontrol et. Daha önce kullanılmış mı bir bak. Daha önce kullanılmışsa ve sıfır diye aldıysan zaten iade et. Sıfırsa bile ürünün %95 sağlık oranında olması normal değil. Garantiye başvur.

SSD baglantisi nereye yapıldı?
M2 hocam

Samsung Magician programını kurup aygıt yazılımı güncellemesi var mı yok mu bir bak. Varsa yükleyip düzeldi mi diye kontrol et. Daha önce kullanılmış mı bir bak. Daha önce kullanılmışsa ve sıfır diye aldıysan zaten iade et. Sıfırsa bile ürünün %95 sağlık oranında olması normal değil. Garantiye başvur.
Yok hocam internetten az kullanılmış aldım 60 gün falan kullanılmış

Peki hocam onu nasıl göreceğim

Magician kurduğunuzda diskle ilgili zaten ekranda OEM olduğuna dair bir mesaj çıkıyor. OEM ya da sahte değil de orijinalse de gösteriyor. Orijinal değilse programın diski test etme vs özellikleri de kapalı oluyor.

Magician'ı kurun ondan sonra programı çalıştırın gelen ekranın resmini burada paylaşın anlarız hocam.

Magician kurduğunuzda diskle ilgili zaten ekranda OEM olduğuna dair bir mesaj çıkıyor. OEM ya da sahte değil de orijinalse de gösteriyor. Orijinal değilse programın diski test etme vs özellikleri de kapalı oluyor.

Magician'ı kurun ondan sonra programı çalıştırın gelen ekranın resmini burada paylaşın anlarız hocam.
Tamamdır hocsm ben atacağım inşallah

hocam bi gta5 yükledim disk sürekli %100 de ve şişiyor sürekli sistem

Sahte yani hocam kart

Yeni konular

Geri
Yukarı