Samsung 980 Pro için anakart tavsiyesi

spunkram36

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Videografiker & YouTuber
Merhabalar! Sizden bir yardım istiyorum.

Ben çok alelacele bir SSD almaya karar verdim ve bunu cahilce 980 Pro olarak seçtim. "en hızlısı bu" dediler, ben de alayım dedim. 500 GB'lık versiyonunu aldım ancak gözümden kaçırdığım bir şey olmuş tabikii anakart desteği. Anakartım B450M DS3h gibi düşük sayılabilecek bir model ve şu anki SSD'nin hızı 1700 falan halbuki normali 7000'leri görebiliyor.

Şimdi de başka bir cahillik yapmamak için tavsiye olarak bir anakart istiyorum. Yani bu SSD'yi çalıştırabileceğim bir anakart arıyorum ancak hata yapmadan işi bilen insanlara sormak istedim. Fiyat olarak pahalı olmaması tercihimdir çünkü sistemim zaten Ryzen 5, RX570'den oluşuyor yani üst düzey bir sistem değil. 980 Pro için yeterli olması gerekiyor sadece ehheheh.

Tavsiyelerinizi bekliyorum!

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nin gercek hizini alabilmek icin PCI-E 4.0 destekli bi anakart alman lazim. MSI B550M-Pro Vdh Wifi'ye bakabilirsin.

Islemcinin tam adini ogrenebilir miyim?

Son düzenleme:
SSD'den daha önemli donanımlar var. Örneğin ekran kartı, işlemci ve RAM. Bütçeniz ile beraber diğer detayları da paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Bildiğim kadarıyla PCI'e 4.0 destekli anakart lazım o SSD'den Full performans almak için. Ve üstteki arkadaşın önerdiği anakarta bakabilirsin genel olarak o fiyattan başlıyor benzeri anakartlar. Lacia is here tekrardan :)

Bence illa tam performanslı kullanmalıyım diye hemen anakart alma. Şimdilik bu şekilde idare et ileride belki işlemciyi yükseltmen gerekir o zaman ona göre anakart alırsın.

SSD'nin gercek hizini alabilmek icin PCI-E 4.0 destekli bi anakart alman lazim. MSI B550M-Pro Vdh Wifi'ye bakabilirsin.

Islemcinin tam adini ogrenebilir miyim?
Attığın örnek için teşekkürler, fiyatı da uygunmuş alabilirim. Ryzen 5 1600 kullanıyorum, yeni sürümler ne çıkar bilmiyorum ama 5900x veya 5950x'e geçiş yapabilirim. Video edit üzerinde çok başarılı oldukları söyleniyor. Oyun oynayan biri değilim o yüzden bana çekirdek sayısı önemli oluyor. Örneğin için de sağol eğer işimi görecekse fiyat olarak bana uygun.

SSD'den daha önemli donanımlar var. Örneğin ekran kartı, işlemci ve RAM. Bütçeniz ile beraber diğer detayları da paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Tabikii öyle, sürekli bir şeyleri değişerek ilerliyorum sistem dizmek yerine, anakartımdaki ethernet bölümü de bozulunca bu kararı verdim ki zaten 4x8 3200mhz ram var, ryzen 5 1600 işlemci, rx570 4gb ekran kartı mevcut. Oyun oynamadığım için video editingde bu sistem işimi görüyor. Şuan anakart değişip ilerde de iyi bir işlemci ile konuyu uzun bi süreliğine kapatabilirim gibime geliyor. (Ekran kartının işlerimde çok muhteşem bi önemi yok)

Kurulumları doğru gerçekleştirdiğine emin misin?
Samsung Magician üzerinden Rapid modu aktif hale getirince diskin hızı artacak mı kontrol edebilir misin?

Evet kurdum rapid mode'u açtığımda ssd rapid modu desteklemiyor diyor ne hikmetse enteresan bi mevzu yani

Bildiğim kadarıyla PCI'e 4.0 destekli anakart lazım o SSD'den Full performans almak için. Ve üstteki arkadaşın önerdiği anakarta bakabilirsin genel olarak o fiyattan başlıyor benzeri anakartlar. Lacia is here tekrardan :)

evet ben de bu tür bi anakart arıyorum zaten ki anakart çok başarılı duruyor.

Bence illa tam performanslı kullanmalıyım diye hemen anakart alma. Şimdilik bu şekilde idare et ileride belki işlemciyi yükseltmen gerekir o zaman ona göre anakart alırsın.

Evet tabikii öyle ancak bilgisayarımda 1 haftadır ethernet kablosu sorunu yaşıyorum. LAN kablosuyla internete giremiyorum yani. O yüzden de bu anakart bana gına getirmişken bahane olsun istedim değişmek için.

Geri
Yukarı