Samsung 980 Pro soğutuculu mu soğutucusuz mu?

Bütçe
2600

wasd99471

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 PRO 1TB
Anakart
Msi Mag B660 Tomahawk
Hemen hemen aynı fiyata aynı modelin soğutuculu ve soğutucusuz versiyonları var.
Soğutucusuz:

1667650917369.png

Soğutuculu:

1667650935724.png

Normalde bu fiyat farkına tabii ki mantıken soğutuculu olan alınmalı ama değerlendirmelere ve satın alımlara baktığımda çoğunlukla soğutucusuz olan versiyonu alınmış. Neden? Hangisini almalıyım? Anakartım MSI MAG B660 Tomahawk.

İkisi de aynı hocam soğutulu olanı alın, fiyat farkı da yokmuş zaten.

Hemen hemen aynı fiyata aynı modelin soğutuculu ve soğutucusuz versiyonları var.
Soğutucusuz:

Eki Görüntüle 1563448

Soğutuculu:

Eki Görüntüle 1563449

Normalde bu fiyat farkına tabii ki mantıken soğutuculu olan alınmalı ama değerlendirmelere ve satın alımlara baktığımda çoğunlukla soğutucusuz olan versiyonu alınmış. Neden? Hangisini almalıyım? Anakartım MSI MAG B660 Tomahawk.
Eğer anakartına takacağın yuvada pasif soğutucu yoksa kesinlikle soğutuculu al. Anakartında halihazırda soğutucu var ise ektra para vermeye gerek yok. PCI-E 4.0 SSD'ler yüksek hızlara çıktıklarında aşırı ısınıyor eğer yeterli soğutma yoksa performansı 1/3 oranda düşürürler.

Eğer anakartına takacağın yuvada pasif soğutucu yoksa kesinlikle soğutuculu al. Anakartında halihazırda soğutucu var ise ektra para vermeye gerek yok. PCI-E 4.0 SSD'ler yüksek hızlara çıktıklarında aşırı ısınıyor eğer yeterli soğutma yoksa performansı 1/3 oranda düşürürler.
Hocam sanırım pasif soğutma var
1667652032080.png

Yinede soğutuculu alsam ne farkeder? Fiyat bakımından hiç bir farkı yok zaten

Fark etmez. Hangisi ucuzsa onu al. Nasıl olsa anakartının soğutma bloğu var.

Bana kalırsa Bunu al. 980 Pro'dan iyidir ve daha ucuz.

Hocam herkes 980 Pro öneriyor bu attığınız ürün ne şekilde daha iyi?

980 Pro ilk çıkan gen4 SSD'lerden birisi. O yüzden ilk çıktığında "en iyisi" olsa da benim attığım gibi sonradan çıkan gen 4 SSD'ler 980 Pro'yu her konuda geçti.
Samsung tarafında "990 Pro" çıkmak üzere tekrar en iyi olabilmek için . Onu beklemeye gerek kalmadan KC3000'in Gamer'lar için modifiye edilmiş hali Fury renegade alman daha iyi olur. Piyasadaki en iyi gen4 SSD'lerden birisi.

İngilizcen varsa bu incelemeyi okumanı tavsiye ederim. Test sonuçları da orada var.
İngilizcen yoksa sayfayı Türkçeye çevir.

Yeni konular

Geri
Yukarı