Samsung 980 vs Kingston M.2 SSD

Bütçe
maksimum 1000

Lonis

Hectopat
Arkadaşlar HDD önerisi diye konu açtım lakin işin sonunda M.2 SSD almanın daha mantıklı olduğunu fark ettim.
Bilgisayarımdaki 128 GB M.2 SSD'yi çıkarıp başka bir SSD takacağım.
Bu iki SSD arasında kaldım. Samsung için DRAM yok almayın diyorlar ama hala anlamış değilim. DRAM olmamasına rağmen sonuç olarak okuma yazma değeri gayet yüksek. Bu fiyata okuma yazma değeri daha yüksek olan bir SSD yok. İçine hem Windows'u hem oyunları kullanacağım. Siz ne öneriyorsunuz?
980 önermem diyen arkadaşlar sebebini açıklarsa sevinirim.
Oyunlarda FPS düşmesi yediğim için alacağım.
Bir de bilgisayarım Lenovo Legion Y520 bu SSD'leri destekler değil mi?

Ya aklımı karıştıran şey şu.
DRAM'sız SSD oyun performansını düşürür mü diye düşündürüyor beni ama bir yandan sonuç olarak okuma yazma hızı daha yüksek Kingston'dan. Önemli olan bu değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Önce bu konuya bakın. Sonra @messinicocugu önerdiğine.

İkisi de değil buna bak:
Güzel,kingston yerine alınabilir ama 980 i neden direkt geçtiniz ?
3100 okuma 2600 yazması var sonuçta

hocam o konuya baktım zaten,ama ozamandan bu zaman fiyatlar çok değşiti,şuan 1000 tl ye 3100 okuma 2600 yazma bedava gibi birşey.Dram olmayıp ramı pc den kullanırken ne değişiyor tam olarak ?

Üstteki arkadaşlara katılıyorum. 4-5 aydır CS3030 500 GB kullanıyorum ve henüz hiçbir sorunla karşılaşmadım. Bütçe biraz daha artarsa SN750 Black de alınabilir.
Her şey okuma yazma hızı değil hocam. @Lonis

Güzel, Kingston yerine alınabilir ama 980'i neden direkt geçtiniz?

Hocam o konuya baktım zaten, ama o zamandan bu zaman fiyatlar çok değşiti, şu an 1000 TL'ye 3100 okuma 2600 yazma bedava gibi bir şey. Dram olmayıp RAM'ı PC'den kullanırken ne değişiyor tam olarak?

980'in Dram'i olmaması kötü hocam CS3030 varken alınmaz bu fiyatlarla.

Güzel, Kingston yerine alınabilir ama 980'i neden direkt geçtiniz?
3100 okuma 2600 yazması var sonuçta.

Hocam o konuya baktım zaten, ama o zamandan bu zaman fiyatlar çok değşiti, şu an 1000 TL'ye 3100 okuma 2600 yazma bedava gibi bir şey. Dram olmayıp RAM'ı PC'den kullanırken ne değişiyor tam olarak?

Hem daha performanslı olacaktır. Düşüşler olmaz. Ömrüde yorulmayacağından daha uzun olur.

980 Pro nasıldır peki hocam?

Güzel,kingston yerine alınabilir ama 980 i neden direkt geçtiniz ?

hocam o konuya baktım zaten,ama ozamandan bu zaman fiyatlar çok değşiti,şuan 1000 tl ye 3100 okuma 2600 yazma bedava gibi birşey.Dram olmayıp ramı pc den kullanırken ne değişiyor tam olarak ?
980 Kötü.

Geri
Yukarı