Samsung 980 vs PNY XLR8 CS3140

Bütçe
2000
Ben bu ürünün siparişini verdim aynı fiyatlarda geziyor. Düz Samsung 980 de dram bulunmuyor arkadaşlarında dediği gibi eğer ikisi arasında kaldıysan PNY direkt.

CS 3140 daha iyi. 980 alınmaz. Arkadaşların dediği gibi DRAM önemli.

İkisi arasında kaldım. Sizce hangisi daha mantıklı?

Bu özellik eğer o SSD'de HMB (Host Memory Buffer) özelliği varsa kullanılır. O da genelde 64 MB ile sınırlıdır. SSD'de HMB de yoksa direkt DRAM diye bir şeyden söz edemeyiz. Ama HMB de çok gerekli değil bana kalırsa, sonuçta fiziksel bir RAM yerine sanal RAM oluşturuyor.
PNY modelini alıyorum o zaman

Peki sizce PNY mi yoksa sizin dediğiniz mi?

Ben ürünün siparişini verdiğimde PNY indirimde değildi ve normal fiyatı çok yüksekti o yüzden pek araştırmadım açıkçası Technopat'ın incelemesine göre Crucial sipariş verdim. PNY'nin değerleri benim aldığım üründen daha yüksek sanırım tam emin olmamakla birlikte.

MSI B450 Gaming Plus MAX. Hocam nasıl bakılıyor şimdi sipariş vereceğim yardımcı olur musunuz?
O anakartta PCI-e 4.0 yok. Bu diski alırsan PCI-e 4.0 x4 değil, PCI-e 3.0 x4 hızında çalışır. SSD'nin üzerinde yazan 7500 MB okuma ve 5600 MB yazma değerlerini göremezsin yani. Maksimum 3500 MB civarlarında falan değer alırsın.

O anakartta PCI-e 4.0 yok. Bu diski alırsan PCI-e 4.0 x4 değil, PCI-e 3.0 x4 hızında çalışır. SSD'nin üzerinde yazan 7500 MB okuma ve 5600 MB yazma değerlerini göremezsin yani. Maksimum 3500 MB/s civarlarında falan değer alırsın.
Haydaa :/ Çok da bi sorun olmaz herhalde

Yeni konular

Geri
Yukarı