Samsung A12 kamera kalitesi çok kötü

Sağa sola sallarken kasma durumu normal. Çünkü A12 maksimum 30 kare videolar çekebiliyor. Bu yüzden de kasıyor gibi gözükmesi normal. Onun dışında gelen güncellemeleri yapmanı pek tavsiye etmem. A12 için Android 13 yayınlandı ama delice kasar. Çünkü A12 içerisinde hem 4 GB RAM var hem de MediaTek işlemci var.

Hayır hiç bir güncelleme video çözünürlüğünü arttırmaz.
Bende bundan şüphelendiğim için güncellemiyorum, giriş seviyesi bir cihaz olduğu için gelen güncellemelerle daha da kötüleşeceğini düşünüyorum.

Kamera camları gün geçtikçe özelliğini yitirir. Zarar görmeyen camlar var fakat Android tarafında çok kullanılmıyor. Apple iPhone cihazlarda bu camı kullanıyor bu sayede yıllar geçse de kamera hala iyi çekiyor.
Tanıdığım bir telefoncu var, gidip oraya sorarım belki bunla alakalıdır.

Bende bundan şüphelendiğim için güncellemiyorum, giriş seviyesi bir cihaz olduğu için gelen güncellemelerle daha da kötüleşeceğini düşünüyorum.

Bence cihaz üreticileri (şahsi görüşüm) yeni bir telefonu satmak için eskileri kotulestiriyorlar. Dediğim gibi şahsi görüşüm tartışmaya açık bir konu.

Tanıdığım bir telefoncu var, gidip oraya sorarım belki bununla alakalıdır.

Bir video vardı kamera camlarının yapıldığı maddeyi anlatıyordu videodyu bulabilseydim atacaktım.

Bence cihaz üreticileri (şahsi görüşüm) yeni bir telefonu satmak için eskileri kotulestiriyorlar. Dediğim gibi şahsi görüşüm tartışmaya açık bir konu.

Evet hocam. Kalitesiz camlar kullanıyorlar bilerek. Zamanla yıpranıyor. Halbuki çizilmez kamera camları çok pahalı değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsettiğim video budur. iPhone kamera camları safirden yapılır bu nedenle yıpranmaz. Android'lerin çoğu bunu kullanmaz ve zamanla yıpranır. Bu testte gördüğümüz üzere kamera koruma kapakları kutusundan yeni çıkmasına rağmen görüntüyü kötü yapıyor. Bir de sizin etrafta çizilen kamera camınızı düşünün. Kamera performansının düşme nedeni büyük ihtimalle budur. Ayrıca telefoncuda kamera camını değiştirmeye kalksanız bile size replika cam takacaktır. Performansta herhangi bir değişim olmayacaktır.

Geri
Yukarı