Samsung A13 vs M23

Copp

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Celeron N3060
Intel HD 400 :(
4 GB RAM
500 GB HDD :(
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hangisi alınmalı? İkisini de alamazsam M13 alacağım. Fakat A23 veya M23 daha iyi tabii. Hangisi tercih edilmeli? Günlük kullanım ve basit oyunlar için alacağım. İkisinin de bataryası eşit. O yüzden batarya gitti. A23 ekranı kaç Hz bilmiyorum ama M23 120 Hz. Benim için bir fark yok aslında ama almışken daha doğru almak istiyorum.

120Hz ekran çok da önemli değil aslında. Bende de var ama çok hızlı pil tüketiyor, aldığımdan beri 60Hz kullanıyorum.
Hocam peki memnun musunuz genel olarak? 120 Hz iyi ama düşerse çok kötü hissettiriyor aslında arkadaşımın tableti 120Hz, çok gördüm. Kasma donma falan olmuyorsa sıkıntı yok benim için. Bir de Şarj adaptörü almak lazımmış değil mi hocam?

Hocam peki memnun musunuz genel olarak? 120 Hz iyi ama düşerse çok kötü hissettiriyor aslında arkadaşımın tableti 120Hz, çok gördüm. Kasma donma falan olmuyorsa sıkıntı yok benim için. Bir de şarj adaptörü almak lazımmış değil mi hocam?

M23 değil POCO X3 kullanıyorum. 120Hz gerçekten kullanması keyifli olabiliyor ama bir saatte 5000MAH bataryanın yarısını tükettiğimde çok şaşırmıştım.

Şarj adaptörü konusunda kutudan çıkan adaptör yetersiz kalıyor. Anneme M22 almıştım, telefon 25W destekliyor ama kutudan 16W çıkmıştı. Ayrıca adaptör almadık ama, 16W da yeterince hızlı dolduruyor.

Arkadaşlar hangisi alınmalı? İkisini de alamazsam M13 alacağım. Fakat A23 veya M23 daha iyi tabii. Hangisi tercih edilmeli? Günlük kullanım ve basit oyunlar için alacağım. İkisinin de bataryası eşit. O yüzden batarya gitti. A23 ekranı kaç Hz bilmiyorum ama M23 120 Hz. Benim için bir fark yok aslında ama almışken daha doğru almak istiyorum.

M23 almak gibi bir hata yapma derim. Berbat bir ekranı var.

M23 değil POCO X3 kullanıyorum. 120Hz gerçekten kullanması keyifli olabiliyor ama bir saatte 5000MAH bataryanın yarısını tükettiğimde çok şaşırmıştım.

Şarj adaptörü konusunda kutudan çıkan adaptör yetersiz kalıyor. Anneme M22 almıştım, telefon 25W destekliyor ama kutudan 16W çıkmıştı. Ayrıca adaptör almadık ama, 16W da yeterince hızlı dolduruyor.
Teşekkürler hocam. Alacağım artık.

M23 almak gibi bir hata yapma derim. Berbat bir ekranı var.
TFT ekran yüzünden mi hocam?

Evet. IPS panelden kalite olarak daha düşük bir panel. Samsung bu paneli niye M23 de kullandı? Anlayabilmiş değilim.
Hocam o zaman A23 alırım. Hem pek bir fark yokmuş. Kamera çöüznürlükleri bile nerdeyse aynı. Aralarında sadece 200 TL fiyat farkı var galiba. Değmez 200 TL fazla vermeye o zaman.

Hocam o zaman A23 alırım. Hem pek bir fark yokmuş. Kamera çöüznürlükleri bile nerdeyse aynı. Aralarında sadece 200 TL fiyat farkı var galiba. Değmez 200 TL fazla vermeye o zaman.
A23 de çok farklı değil, PLS ekran. Samsung şart değilse benzer fiyat segmentinde AMOLED ekranlı Redmi Note 10S ve Realme 8 modellerine bakın. Bir de bu zamanda 4GB RAM'li telefon alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı