Samsung A21s fazla bellek kullanıyor

Furkan Karayel

Hectopat
Merhaba Samsung A21s kullanıyorum, bellek kullanımı çok yüksek. Boş bellek 1.2 veya 1.1 oluyor genelde. Yeniden başlayınca 1 gün boyunca falan da 2 GB boş bellek kalıyor. Bu fazla bellek kullanımının nedeni nedir? Android 10 kullanıyorum. 4 GB RAM var bir de. Cevaplarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Samsung A21s kullanıyorum, bellek kullanımı çok yüksek. Boş bellek 1.2 veya 1.1 oluyor genelde. Yeniden başlayınca 1 gün boyunca falan da 2 GB boş bellek kalıyor. Bu fazla bellek kullanımının nedeni nedir? Android 10 kullanıyorum. 4 GB RAM var bir de. Cevaplarınızı bekliyorum

Normal diye biliyorum. 3GB RAM'li telefon kullanırken de 700-1000 arası değişiyordu.

Yüksek RAM kullanımının neden Android sistem. Kullanımı etkileyen bir şey değilse kafaya takmaya gerek yok. Gereksiz programları kaldırmak veya kullanılmadığı durumlar için devre dışı bırakmak seçenek olabilir belki. Çok bir şey değiştireceğinden değil, yüksek boşta RAM gözüne hoş gözüksün diye. :)

Yüksek RAM kullanımının neden Android sistem. Kullanımı etkileyen bir şey değilse kafaya takmaya gerek yok. Gereksiz programları kaldırmak veya kullanılmadığı durumlar için devre dışı bırakmak seçenek olabilir belki. Çok bir şey değiştireceğinden değil, yüksek boşta RAM gözüne hoş gözüksün diye. :)
Pubg falan oynarken biraz fark edilebiliyor performans farkı mesela öyle olunca hd grafiklerde kasıyor biraz mesela 2gb ram olunca kasmıyor

Oyunlardayken Android RAM kullanımını boşa çıkarıyor olması lazım. Çok kullanmadığın ve sistem uygulaması olmayan uygulamaları, Cihaz bakımı/Pil/Uygulama Güç Yönetimi/Uyku Modundaki Uygulamalar/Ekle kısmından ekleyerek bir kullanım değerine bak istersen. RAM kullanımı biraz rahatlar belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı