Samsung A3 2017 batarya sorunu

• Konuyu başlatan 70409
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B

70409

Kilopat
İyi akşamlar. Arkadaşlar Samsung A3 2017 kullanıyorum. 2017 yılının 3. ayında aldım telefonu. Telefonumun bu aralar şarjı çabuk bitiyor gibi geliyor, acaba bataryayı değiştirmek mi gerekiyor? Eskiden pek önemsemediğim için şarj süresini, ne kadar gittiğini bilmiyorum. Bu aralar telefonda Instagram ve Facebook'ta dolaşıyorum. Telefonun şarjı %100 misal, 3-4 saatlik kullanımda %40 civarlarına kadar düşüyor. Misal sabah 8'de kullanmaya başladım diyelim. Instagram ve Facebook'ta gezinirsem öğlene şarjım bitmiş oluyor. Sizce bu normal mi? AccuBattery diye bir program var, bu program telefonu her şarj ettiğinde, şarjdan çıkarınca batarya sağlığını gösteriyor. Batarya sağlığını %84 olarak gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 Yıl için batarya sağlığı çok kötü değil açıkçası. Bariz bir düşüş hissediyorsan bataryayı değiştirebilirsin. 3 yıl sonunda bataryanın eskisi kadar gitmemesi gayet normal.

Hocam eskiden ne kadar ekran süresi aldığımı pek takip etmediğim için bataryamın sağlığını tam olarak anlayamıyorum. Hocam peki batarya değişimi ne kadar tutar? Telefon tamircilerinde mi batarya değişimi yaptırmam gerek, yoksa Samsung'un yetkili servisinde mi? Yani açıkçası çok para ise değiştirmeyi de düşünmem, yeni telefon alabilirim. Xiaomi Redmi Note 9 ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro modelleri çıkcakmış. Eğer çok pahalı olmazsa, 2500-3000 TL arası fiyat bandı olursa, almayı düşünüyorum.

Aradan 3yıl geçmiş tabii ki de normal :D.

Haklısın hocam, genelde telefonların batarya ömrü 2 sene oluyor. Abim bir zamanlar Samsung S6 kullanıyordu, garantisi bitmeye 3 ay kala servise göndermişti. Batarya ile ilgili sorun yaşıyorum demişti, batarya değişimi yaptılar.

Hangi yer uygun fiyat diyorsa sana bataryayı oradan değiştir. Telefoncular kalitesiz batarya koyma ihtimalleri olabiliyor dikkat etmek gerekiyor. 150-200 TL arası bataryayı değiştirirsin. Kendin batarya alıp telefoncuya da takmasını rica edebilirsin, senden belli bir ücret ister ne kadar olur o bilmiyorum sorman gerek.

Redmi Note 9 serisi ne zaman gelir bilemiyorum, gelirse yaz aylarının sonlarında gelir Note 8 serisi o zamanda çıkmıştı diye hatırlıyorum.

Hangi yer uygun fiyat diyorsa sana bataryayı oradan değiştir. Telefoncular kalitesiz batarya koyma ihtimalleri olabiliyor dikkat etmek gerekiyor. 150-200 TL arası bataryayı değiştirirsin. Kendin batarya alıp telefoncuya da takmasını rica edebilirsin, senden belli bir ücret ister ne kadar olur o bilmiyorum sorman gerek.

Redmi Note 9 serisi ne zaman gelir bilemiyorum, gelirse yaz aylarının sonlarında gelir Note 8 serisi o zamanda çıkmıştı diye hatırlıyorum.

Hocam Redmi Note 9 ve Note 9 Pro modelini internette gördüm, 12 mart tanıtılcak diyor. Yani ne zaman satışa sunulmuş olur? Hocam tanıdığımız telefoncu var, daha önce ben bir işlem yaptırmadım ama abim işlemler yaptırdı. Acaba nasıl anlayacaz orijinal batarya mı diye? Misal bataryayı kendim alsam, telefoncuya taktırsam, bataryanın orijinalini nasıl bulcam? Nette satılan bataryalar var ama orijinal mi belli değil?

Son düzenleme:
GSM İletişim var benim bildiğim net üzerinden teknik servis desteği sunan, orada A3 2017 modelinin batarya fiyatı 150 TL yazılmış siteye.

Bu dediğim yer ve Samsung'un kendi teknik servisiyle iletişime geç fiyatlarını sor, hangisi uygunsa oradan yap.

Ben de şimdi araştırdım Redmi Note 9 serisi 12 Mart'ta tanıtılacak, Nisan-Mayıs aylarında buraya gelir. Ülkeye gelmesi gecikmez diye düşünüyorum. Geçen sene Note 8 Eylül, Note 8 PRO modeli ise Ağustos ayında tanıtılmıştı, bu defa daha Note 8 serisinin üzerinden 1 yıl geçmedi yeni seri geliyor ilginç.

2500 TL civarından geleceği fazla iyimser olmuş bana göre, 9T modeli bile 2500 TL şu an, bu gelecek seri bundan daha iyi cihazlar olacaktır, Note 9 PRO mutlaka 9T modelinden daha iyi olur, Note 9 modeli de 9T modeliyle yakın güçte olabilir, kamera olarak belki daha iyi olabilir.

GSM İletişim var benim bildiğim net üzerinden teknik servis desteği sunan, orada A3 2017 modelinin batarya fiyatı 150 TL yazılmış siteye.

Bu dediğim yer ve Samsung'un kendi teknik servisiyle iletişime geç fiyatlarını sor, hangisi uygunsa oradan yap.

Ben de şimdi araştırdım Redmi Note 9 serisi 12 Mart'ta tanıtılacak, Nisan-Mayıs aylarında buraya gelir. Ülkeye gelmesi gecikmez diye düşünüyorum. Geçen sene Note 8 Eylül, Note 8 PRO modeli ise Ağustos ayında tanıtılmıştı, bu defa daha Note 8 serisinin üzerinden 1 yıl geçmedi yeni seri geliyor ilginç.

2500 TL civarından geleceği fazla iyimser olmuş bana göre, 9T modeli bile 2500 TL şu an, bu gelecek seri bundan daha iyi cihazlar olacaktır, Note 9 PRO mutlaka 9T modelinden daha iyi olur, Note 9 modeli de 9T modeliyle yakın güçte olabilir, kamera olarak belki daha iyi olabilir.
Hocam fiyatı çok uçuk olur mu sizce ? Fiyatı belli değil heralde de, 2500-3000 TL arası olursa, almayı düşünüyorum.

Bu dediğin fiyat aralığında gelirse iyi olur, Note 9 2500-2750 TL arası olabilir, Note 9 Pro modeli 3000 TL-3300 TL arası diye tahmin ediyorum.

Hocam bu arada YouTube'da benim telefon çıktığı zamanlar da adamın biri batarya ile ilgili deneyimlerini söylüyor. Bir gün boyunca kullanmış, oyun oynamış, video izlemiş, telefon konuşması yapmış. 9 saat bu dediğim şeyleri yapmış, şarjı %18'lere düşmüş. Ben sadece sosyal medaya da, Instagram'da geziniyorum, 3 saat aralıksız, Instagram'a baksam, Google Chrome'de haber sitelerinde dolaşsam şarj %40 civarlarında oluyor. 5 saat kullansam bitmiş oluyor şarj.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı