Samsung A31 nasıldır?

Ben kullanıyorum. Gayet de memnunum. Neden alınmaz diyorlar bilemiyorum ama işlemcisi çok az düşük segmentine göre ki aman aman gömecek kadar da kötü bir işlemcisi yok. Kamerası da gayet iyi Pro, Panorama, Makro ve Normal olmak üzere 4 farklı kamerası var. Portre modu da bulunuyor. Beni oyunlarda da tatmin ediyor ki oynadığım oyunlar arasında Wild Rift, PUBG ve MLBB gibi oyunlar da var. Suya dayanıklı ve sağlamlık olarak da kendini size aşık edebilecek bir telefon bence. Fiyatını da hak ettiğini düşünüyorum ama bu şahsi görüşüm bir kullanıcı olarak. Pişman olmazsınız, beklentilerinizi de karşılar fakat şuna katılıyorum ki M31 daha iyi bir seçim olur. Poco X3 hakkında pek bilgim yok ama yorumlara bakılırsa o da sizi tatmin edebilir gibi görünüyor. Kişinin seçimine bağlı artık.

Ben kullanıyorum. Gayet de memnunum. Neden alınmaz diyorlar bilemiyorum ama işlemcisi çok az düşük segmentine göre ki aman aman gömeyecek kadar da kötü bir işlemcisi yok. Kamerası da gayet iyi Pro, panorama, makro ve normal olmak üzere 4 farklı kamerası var. Portre modu da bulunuyor. Beni oyunlarda da tatmin ediyor ki oynadığım oyunlar arasında Wild Rift, PUBG ve ML: Bb gibi oyunlar da var. Suya dayanıklı ve sağlamlık olarak da kendini size aşık edebilecek bir telefon bence. Fiyatını da hak ettiğini düşünüyorum ama bu şahsi görüşüm bir kullanıcı olarak. Pişman olmazsınız, beklentilerinizi de karşılar fakat şuna katılıyorum ki M31 daha iyi bir seçim olur. POCO X3 hakkında pek bilgim yok ama yorumlara bakılırsa o da sizi tatmin edebilir gibi görünüyor. Kişinin seçimine bağlı artık.

Hocam segmentine göre azıcık düşük değil. M.21 ile aynı yonga setini kullanıyor ve M.21, 2300 TL.

G95 ile Exynos 9611'i karşılaştırırsak anlaşılıyor. Gerçekten G95 daha çok daha performanslı, uzun yıllar kullanılacaksa önemli.

Cihazı kendi başına ele almak yerine farklı cihazlar ile karşılaştırmak daha doğru olur. Farklı cihazlar genelde ekrandan kısıp performansa yönelmişken A31, M31 gibi cihazlar ekrana ve bataryaya yönelmişler.

Bana göre en büyük eksiklikleri M.21 ile pek farklarının olmaması. En azından One UI Core kullanılmayabilirdi. One UI Core bildiğim kadarıyla daha hafif olduğundan tercih ediliyor.

Hocam segmentine göre azıcık düşük değil. M.21 ile aynı yonga setini kullanıyor ve M.21, 2300 TL.

G95 ile Exynos 9611'i karşılaştırırsak anlaşılıyor. Gerçekten G95 daha çok daha performanslı, uzun yıllar kullanılacaksa önemli.

Cihazı kendi başına ele almak yerine farklı cihazlar ile karşılaştırmak daha doğru olur. Farklı cihazlar genelde ekrandan kısıp performansa yönelmişken A31, M31 gibi cihazlar ekrana ve bataryaya yönelmişler.

Bana göre en büyük eksiklikleri M.21 ile pek farklarının olmaması. En azından One UI Core kullanılmayabilirdi. One UI Core bildiğim kadarıyla daha hafif olduğundan tercih ediliyor.
Siz de haklısınız fakat bence yine de bu onları çöp bir telefon yapmıyor 🙂. Örneğin Poco X3 de işlemci gibi elemanlara önem verdiği kadar biraz da yazılıma önem verseydi gerçekten kusursuz bir telefon olurdu. Fakat bu eksiği de onu bence (hemen hemen) A31-M31'e denk yapıyor. Yani onu da yükseltip tahta oturtacak kadar bir durum yok bence. Sanırım bu durumda en masumu P40 Lite 😅. Ama doğru ya, onun da Google servisleri yok 😑.

Siz de haklısınız fakat bence yine de bu onları çöp bir telefon yapmıyor 🙂. Örneğin Poco X3 de işlemci gibi elemanlara önem verdiği kadar biraz da yazılıma önem verseydi gerçekten kusursuz bir telefon olurdu. Fakat bu eksiği de onu bence (hemen hemen) A31-M31'e denk yapıyor. Yani onu da yükseltip tahta oturtacak kadar bir durum yok bence. Sanırım bu durumda en masumu P40 Lite 😅. Ama doğru ya, onun da Google servisleri yok 😑.
M31S veya Realme tercih edeceğim. A31'e göre M31S biraz daha hoşuma gitti. Realme 7 ise gayet iyi, fakat her hangi bir olumsuzlukta KVK servislerinden yaptırmak zorundayız. Bu kötü bir olay :/

Siz de haklısınız fakat bence yine de bu onları çöp bir telefon yapmıyor 🙂. Örneğin POCO X3 de işlemci gibi elemanlara önem verdiği kadar biraz da yazılıma önem verseydi gerçekten kusursuz bir telefon olurdu. Fakat bu eksiği de onu bence (hemen hemen) A31-M31'e denk yapıyor. Yani onu da yükseltip tahta oturtacak kadar bir durum yok bence. Sanırım bu durumda en masumu P40 Lite 😅. Ama doğru ya, onun da Google servisleri yok 😑.

Hocam X3 NFC konusunda gerçekten haklısınız ama Realme'nin yazılımı iyi olduğundan dolayı bence en masumu o :D

Note 8 Pro ise MIUI 10 ile geliyor yani güncelleme yapılmaz ise bir sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı