Samsung A34 5G ile iPhone X takas edilir mi?

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Arkadaşlar A34 5G'yi alalı 2ay bile olmadı tertemiz bir çizik bile yok. 5yıl güncelleme desteği falan var, kutusu dahil. Sizce ikinci el bir iPhone X veya XR modeliyle takas etmek mantıklı olur mu sizce? Daha önceden iOS kullanmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar A34 5G'yi alalı 2ay bile olmadı tertemiz bir çizik bile yok. 5yıl güncelleme desteği falan var, kutusu dahil. Sizce ikinci el bir iPhone X veya XR modeliyle takas etmek mantıklı olur mu sizce? Daha önceden iOS kullanmadım.

Edilmez. iPhone XS ile olursa olur.

Yazılım Desteği X modelinin 2024'de biterken XS / XR modelleri 2025'de sonlanacak. A34 ise 2026'da. Burada tek kıstas bence o destek tarihinden ziyade genel hatlarıyla telefonun hala kullanılabilir olması, kalitesi, kamera ve ekranı gibi donanımsal yeterlilikleri göz önünde bulundurulmalı. 2017 senesinde almış olduğum 7 Plus 64GB telefonumun desteği 2022'de bitmiş olmasına rağmen şu an babam kullanmakta ve onca yıldır kullanılan telefonun tek kusuru orjinal pilinin yüzdesi %78'e düşmüş olması. Baktığımızda hala 6S/6S Plus'lar cayır cayır çalışıyor. Ederler mi takas biliyorum ama temiz ve sağlam bir X/XR/XS ile ben ederdim.

Yazılım Desteği X modelinin 2024'te biterken XS / XR modelleri 2025'te sonlanacak. A34 ise 2026'da. Burada tek kıstas bence o destek tarihinden ziyade genel hatlarıyla telefonun hala kullanılabilir olması, kalitesi, kamera ve ekranı gibi donanımsal yeterlilikleri göz önünde bulundurulmalı. 2017 senesinde almış olduğum 7 Plus 64 GB telefonumun desteği 2022'de bitmiş olmasına rağmen şu an babam kullanmakta ve onca yıldır kullanılan telefonun tek kusuru orijinal pilinin yüzdesi %78'e düşmüş olması. Baktığımızda hala 6S/6S Plus'lar cayır cayır çalışıyor. Ederler mi takas biliyorum ama temiz ve sağlam bir X/XR/XS ile ben ederdim.

Diğer konularda haklısınız ama iPhone X sorunlu, iPhone XR'ın işlemcisi XS ile aynı ama ekranı iPhone 11'in ekranı ile aynı. iPhone XS en mantıklısı.

Diğer konularda haklısınız ama iPhone X sorunlu, iPhone XR'ın işlemcisi XS ile aynı ama ekranı iPhone 11'in ekranı ile aynı. iPhone XS en mantıklısı.

Doğrudur. 7 Plus'dan 12 Pro Max, ondan da 14 Pro Max'e atladım. Arada kronik arızalı cihazlar varsa kaçırmışım. Genel hatlarıyla yaklaştım olaya zaten. Ekranı, kamerası, işlemcisi, tipi kıyaslanırken zaten kronik arıza varsa ya da sorunluysa görmemek, bilmemek imkansız gibi bir şey.

iPhone XS ya da 11 olsaydı geçilirdi ama X kronik sorunlu.

Bence mantıklı değil. X zaten kronik sorunlu bir cihaz. XR desen kalite olarak vasatın altında bir cihaz. iPhone alayım değsin diyorsan ikinci el 11 Pro alman lazım. XS in bile ömrü A34 le aynı.

Bence mantıklı değil. X zaten kronik sorunlu bir cihaz. XR desen kalite olarak vasatın altında bir cihaz. iPhone alayım değsin diyorsan ikinci el 11 Pro alman lazım. XS in bile ömrü A34 le aynı.

Ona bütçem el vermiyor çalışıyorum para biriktiriyorum tam alacağım 17kdan 22kya fırlıyor X dediğiniz gibi sorunlu bir telefonmuş XS alsam en azından değer kaybetmez ve 12 veya 11Pro alacağım zaten XS değer kaybetmeteceği için maddi açıdan rahatlıkla takaslarım A34 5G şu anda 10k ama 2yıla 5kya bile düşer ikinci el piyasası hiçbir IPhone'nin bu kadar değer kaybettiğini görmedim iPhone 7Plus bile hala değerini koruyor.

Hayır edilmez. iPhone X kronik sorunlu bir cihaz. 12 mini veya 11 Pro’ya geçin.

Hiç önermem elinizdeki telefon iyi

Geri
Yukarı