Samsung A34 almamak için sebepler

Otomaber

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İ5-1240P - RAM: 16 GB - Ekran Kartı: İrıs Xe Graphics - Depolama: 512 GB SSD
Meslek
Serbest Çalışan
1- Ekran yapısı ( belki bütün A34'ler de bu şekilde olabilir ya da bendeki telefona özgüdür lakin benim telefonumda ekran yapısı biraz şişik. )

2- Isınma: Video izlerken bile hissedilecek seviyede ısınıyor hatta biraz yüksek grafikli oyun oynarsanız, baya ısınıyor.

3- Kutudan adaptör çıkmıyor.

4- Biraz ağır.

İyi özellikleri

1- Hızlı şarj oluyor.

2- Ekran parlak ve net.

3- Tasarımı güzel.

Peki sence alınır mı? Ben aldım ama aşırı memnun değilim

1- ekran yapısı ( belki bütün A34'ler de bu şekilde olabilir ya da bendeki telefona özgüdür lakin benim telefonumda ekran yapısı biraz şişik. )

2- ısınma: Video izlerken bile hissedilecek seviyede ısınıyor hatta biraz yüksek grafikli oyun oynarsanız, bayağı ısınıyor.

3- kutudan adaptör çıkmıyor.

4- biraz ağır.

İyi özellikleri.

1- hızlı şarj oluyor.

2- ekran parlak ve net.

3- tasarımı güzel.

Peki sence alınır mı? Ben aldım ama aşırı memnun değilim.

Bu tarz durumlarda yani almama alma gibi durumlar alana müşteri tarafından belirlenir. Haliyle kutudan adaptör çıkmaması ağır olması gibi durumlar dert edilecek şeyler değil. Özellikle kutudan adaptör çıkmaması zaten normal diyebiliriz. iPhone telefon kutusunda bile çıkmadığı için bırakın da çıkmasın. :) ısınma durumu elbette olacaktır. Ancak ısınma durumu ne kadar var onu fiziksel olarak kontrol etmek lazım. Eğer video izlerken bile aşırı ısınıyor ise arkadaşın dediği gibi yüksek ihtimalle sizin cihazınızda problem vardır. Oyunlarda özellikle yeni nesil grafik anlamda yüksek donanım isteyen oyunlar ciddi anlamda ısınma söz konusu yaratabilir. Ancak bu değil ki ısındığı için telefon alınmaz. Kullanılan oyunlara bakmak aynı zamanda telefona bakmak yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Bana sorarsanız bu telefonun 256 GB modeli tercih edilebilir. Ya da piyasada bu telefona rakip olacak telefonlara da bakılabilir. O anki duruma ve bütçeye bağlı bir durum.

Kardeşlerime aldım, gerek ekran kalitesi gerek performans olarak fiyatına göre oldukça iyi bir telefon. Ağırlığı normal ve ısınma sorunu da yok.

1- Ekran yapısı ( belki bütün A34'ler de bu şekilde olabilir ya da bendeki telefona özgüdür lakin benim telefonumda ekran yapısı biraz şişik. )

2- Isınma: Video izlerken bile hissedilecek seviyede ısınıyor hatta biraz yüksek grafikli oyun oynarsanız, baya ısınıyor.
İmkanın varsa iade at ya da servise gönder, bana anormal geldi bu durumlar. Belki montaj hatası vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İmkanın varsa iade at ya da servise gönder, bana anormal geldi bu durumlar. Belki montaj hatası vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İade almıyorlarmış, servise gönderebilirim ya da aldığımdan düşük fiyata telefoncuya satacağım.
Daha sıfır aldığım ve 12.000₺ civarı para verdiğim, bilinen bir markanın telefonunda böyle saçma birşeyin olması beni rahatsız etti ve telefondan beni soğuttu.

Kardeşlerime aldım, gerek ekran kalitesi gerek performans olarak fiyatına göre oldukça iyi bir telefon. Ağırlığı normal ve ısınma sorunu da yok.
Bence A34 alacaklar, 1 değil 1.000 sefer düşünsünler.

+ Media Markt'tan artık soğudum, önceden mouse ve klavyemde sıkıntı yaşadım. Telefonu alırken ( A34 ) 128gb depolama/ 8 gb ram versiyonu aldım. Neredeyse bana zorla Media Markt çalışanları 256gb versiyonunu satacaklardı. Sonra gidiyorum, kasaya orada ek koruma paketini , ek garanti paketini sattırmaya çalışıyorlar.
Kasada çalışan kadına ödeme yapacağız, telefon elimde resmen elimde çekti, az kalsın telefon yere düşecekti. Zorla ısrar ederek istediğim halini aldım sonra baktım dikkatli incelerken bataryanın olduğu kısım şiş. İyice moralim bozuldu.

Son düzenleme:
İade almıyorlarmış, servise gönderebilirim ya da aldığımdan düşük fiyata telefoncuya satacağım.
Daha sıfır aldığım ve 12.000₺ civarı para verdiğim, bilinen bir markanın telefonunda böyle saçma birşeyin olması beni rahatsız etti ve telefondan beni soğuttu.
Telefoncuya o paraya satma enayi gibi.
İkinci elde 20 kağıda falan satarsın ilan açarsan, ordan hesap et

+Güncelleme: Telefonu aldığım yere götürdüm ve reyondaki diğer modelleri de dikkatlice inceledim, paneldeki hafif şişlik benzeri şey aynı modelin hepsinde varmış. Yani batarya ile ilgili sıkıntı yok ama yine de bu durum bir tık kötü.

Kamerası gayet güzel.
Ekran net ve akıcı 120HZ.
Depolama yeterli.
Performans yeterli.
Arka kapak plastik ama hissiyatı güzel.
Tasarım olarak S23'e baya benziyor.
Damla çentik var, nokta çentik olsaydı daha iyi olurdu.

Onun haricinde hafif-orta seviye ısınma var. Yüksek sistemli oyunlarda sıcaklık biraz daha artıyor.

Cihaz hakkında sorusu olanlar bana sorabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı