Custom ROM Samsung A50 Custom ROM ve recovery önerisi

Arıcan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[Sistem 1] İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 Ekran kartı: ASUS DUAL RTX 3060 V2 OC RAM: 8X2 3200 MHz SSD: WD SN570 500GB PSU: FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W Kasa: VENTO VG15FE RGB ATX

[Sistem 2] İşlemci: İntel Core i3 3217U Ekran kartı: NVIDIA GT740M RAM: 4X1 1600 MHz Disk: Sandisk U100 24GB / Hitachi HTS545050A7E380 500 GB
Selam, Samsung A505F telefon kullanmaktayım. Bu telefonu pili çabuk bitiyor. Bana pil ömrü iyi olan ve bankacılık uygulamalarını çalıştırabileceğim bir ROM lazım. Ayrıca recovery ve ROM nasıl kurulur bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Selam, Samsung A505F telefon kullanmaktayım. Bu telefonu pili çabuk bitiyor. Bana pil ömrü iyi olan ve bankacılık uygulamalarını çalıştırabileceğim bir ROM lazım. Ayrıca recovery ve ROM nasıl kurulur bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kendi hazırladığım rehberi bırakayım. Rehberde anlamadığın her olursa rehber konusunda yerdım istiyebilirsin.

Öneri olarak rehberde belirttiğim spideros ROM'u öneririm. Geliştiricisi aktif ROM geliştirmeye devam ediyor güncellemeler yayınlıyor.

Kernel olarak yine rehberde önerdiğim kerneli öneririm. Şu an için en stabil olan kernel o.

Pil ömrü için ise stoğa göre hemen hemen aynıdır. Stok kullanmadan direk Custom ROM attım. O yüzden net bir şey söyleyemem.

Recovery atma kısmını da orada anlattım.

Bankacılık uygulamalarını romu kurduktan sonra hallederiz. Ayarlaması en kolay kısım bankacılık uygulamaları. (KSU kullanacaksan.)

@Niksi kendisi fresh 5 One UI 5 ve KernelSU kullanıyordu.

Spideros 1.8 ile fresh5'i geçmeyi başardılar ama fresh A50'nin babasıdır.

Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için cihazınızın en son güncellemelerini almış binary sürümünün S9 olması gerekmektedir.

Bu ne demek? Nasıl bakabilirim buna?

Bu ne demek? Nasıl bakabilirim buna?

Telefonun ayarları>cihaz hakkında>yazılım bilgileri>ana bant sürümü. Ana bant sürümünde UX veya SX harfinin yanındaki sayı binary sürümünüzdür. X bir sayıyı ifade ederi. Örnek olarak U9 S9 U2 U6.

Telefonun ayarları>cihaz hakkında>yazılım bilgileri>ana bant sürümü. Ana bant sürümünde UX veya SX harfinin yanındaki sayı binary sürümünüzdür. X bir sayıyı ifade ederi. Örnek olarak U9 S9 U2 U6.

UX veya SX yerine XX var.

Ux veya SX yerine XX var.

O şekilde değil. Örnek olarak aşağıdaki fotoğrafta binary sürümü S9.

1710856205491.png

Yeni konular

Geri
Yukarı