Samsung A51 vs POCO X3 NFC vs Realme 7

Bütçe
3000

apocalyx

Hectopat
Arkadaşlar 3000 TL civarı bütçem var. Araştırmalarım sonunda bu 3 telefon kaldı. Sizce, hangisini almalıyım?
Kamerası ve tasarımı iyi olsun istiyorum. Oyun çok oynamam ama oynayınca kasmasa iyi olur. Bir de ısınma sorunu olmasa iyi olur.
Bu arada 3000 TL civarı telefon önerileriniz varsa alabilirim

İşlemci ve yazılım. Üstünlük bu ikisinde Realme 7'deyken, Poco'nun 120 Hz ekranına kanmayın derim. Zaten 90 Hz de yeterli bir tazeleme.

Samsung A51 hiç mi alınmaz? Tasarımı ve kamerası çok güzel geldi bana.
Alınır hocam, eğer kamera ve tasarım sizin için öncelikse. Ancak alacaksanız A52'nin stoklarla girmesini bekleyip 51'in fiyatının 3000'lere düşmesini bekleyebilirsiniz. Güzel telefon ama 3300 lirayı ben A51'e vermezdim. Bu bütçeye premium telefon almak istiyorsanız zaten A serisini tek geçerim. Diğer ikisi fiyat performans odaklı telefonlar.

Çin mallarına ön yargım var açıkçası😀, özellikleri çok cazip gelsede hemen bozuluyorlar diye defalarca arkadaşlarımdan vs. duydum. Samsung A51'i almanızı öneririm, gerek kalitesi olsun gerek dayanıklılığı olsun sade ve klasik neredeyse her oyunun kasmadan oynabilir. 3 telefon kullandım LG, Sony ama Samsung'a geçince kalitesini hissettiriyor. Hatta annemin S4'ü 8 yıl dayandı ve işini fazlasıyla gördü.

Alınır hocam, eğer kamera ve tasarım sizin için öncelikse. Ancak alacaksanız A52'nin stoklarla girmesini bekleyip 51'in fiyatının 3000'lere düşmesini bekleyebilirsiniz. Güzel telefon ama 3300 lirayı ben A51'e vermezdim. Bu bütçeye premium telefon almak istiyorsanız zaten A serisini tek geçerim. Diğer ikisi fiyat performans odaklı telefonlar.
Teknosa sitesinde birkaç kötü yorum gördüm de biraz çekindim açıkcası. Sorun yaşamışlar bir sürü, memnun olmayanlar falan var. Bir de A52 ne zaman çıkar? Çünkü telefonum bozuldu ve maksimum 1 hafta 10 gün falan dayanabilirim.
Çin mallarına ön yargım var açıkçası😀, özellikleri çok cazip gelsede hemen bozuluyorlar diye defalarca arkadaşlarımdan vs. duydum. Samsung A51'i almanızı öneririm, gerek kalitesi olsun gerek dayanıklılığı olsun sade ve klasik neredeyse her oyunun kasmadan oynabilir. 3 telefon kullandım LG, Sony ama Samsung'a geçince kalitesini hissettiriyor. Hatta annemin S4'ü 8 yıl dayandı ve işini fazlasıyla gördü.
Ben de öyle düşünüyorum ama çok fazla iyi diyorlar. Birinin 120 diğerinin 90 Hz ekran yenilemesi olması falan işlemci vs. kafamı karıştırıyor açıkcası.

Geri
Yukarı